Şereflikoçhisar’a taşınan tanklara coşkulu karşılama

Şehir merkezindeki askeri birliklerin taşınması yönündeki kararla Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu’nun taşınmasına dün de devam edildi

Giriş Tarihi: 24.8.2016
Şereflikoçhisar’a taşınan tanklara coşkulu karşılama

Askeri birliklerin şehir merkezlerinden taşınması yönündeki kararın ardından Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı'ndaki zırhlı araçların önceki gün Şereflikoçhisar ve 'daki birliklere taşınmasına başlandı. Taşınma işlemine dün de devam edildi. Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı'ndan yola çıkan askeri tanklar, Şereflikoçhisar'a ulaştı. Vatandaşlar, tankları getiren askeri yetkililere sevgi gösterilerinde bulunup çiçek verdi. Tankların gelişine şahit olmak isteyen Şereflikoçhisarlılar, ellerindeki Türk bayrakları ile üzerinde tankların yüklü olduğu TIR'ların kente girişini seyretti.

1 HAFTA SÜRECEK
Tankları getiren bir askeri yetkiliye teşekkürlerini sunan Şereflikoçhisarlı bir vatandaş, "Tarihi şan ve şerefle olan ilçemize ismini şehitlerimizin göstermiş olduğu fedakarlıklardan dolayı alan Şereflikoçhisar'a hoş geldiniz. Silahlı Kuvvetlerin en önemli unsuru olan Zırhlı Birliklerin ilçemize gelmesinden dolayı devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu. Karşılamanın ardından tanklar ilçeye giriş yaptı. Şehir merkezlerindeki askeri bölgelerin taşınma işlemlerinin 1 hafta kadar süreceği belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şereflikoçhisar’a taşınan tanklara coşkulu karşılama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN