‘Geleceğimiz için bu operasyon şarttı’

Giriş Tarihi: 25.8.2016
‘Geleceğimiz için bu operasyon şarttı’

ANGİAD, TSK’nın Cerablus bölgesinin terör örgütü DAEŞ’ten temizlenmesi amacıyla başlattığı operasyonun, “’nin sınır güvenliği, dahası geleceği” bakımından “kaçınılmaz” olduğunu bildirdi

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİ- AD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Altındağ, "Ülkemizde, bölgemizde ve coğrafyamızda artık kan ve gözyaşı istemiyoruz" diye konuştu. TSK'nın Cerablus bölgesinin terör örgütü DAEŞ'ten temizlenmesi amacıyla başlattığı operasyonun çok önemli olduğunu vurgulayan Altındağ, "Ülkemiz ne yazık ki terör örgütlerinin tehdidi altında bir ülkedir. Hatırlanacağı üzere DAEŞ'in son 7-8 aydır roketatarlarına hedef olan Kilis'te 21 kişi yaşamını yitirmiş, 87 kişi yaralanmıştır. Dahası eli kanlı bu terör örgütünün değişik illerimizde gerçekleştirdiği saldırılarda yüzlerce vatandaşımız yaşamını yitirmiş, bir o kadarı da yaralanmıştır. 'nin bu noktada önlem alması kaçınılmazdır. 'ye gelen saldırıların önlenmesi, sınır güvenliğimiz sağlanması, dahası ülkemizin geleceği için kapsamlı bir operasyon yapılması zorunluydu" dedi.

TSK'NIN OPERASYONUNU
Bugün tüm kesimlerin kenetlenmesinin şart olduğunu vurgulayan Altındağ, şöyle devam etti: "Suriye'de yaşanan her gelişme en çok da ülkemizi etkilemektedir. Dolayısıyla coğrafyamızda etkin ve etkili bir olmak zorundadır. Bu topraklarda yaşayan hiç kimse artık coğrafyamızda kan ve gözyaşı görmek istemiyor. Bu topraklarda yaşayan hiç kimse can güvenliği sorunu yaşamak istemiyor. Bunun için de ülkemizi hedef alan terör örgütlerinin kökten temizlenmesi, bu tehditlerin bertaraf edilmesi gerekmektedir. Türk iş dünyasının genç temsilcileri olarak bizler TSK'nın Suriye operasyonunu sonuna kadar destekliyor, hükümetimizin bu konuda atacağı her adımda yanlarında olacağımızı ifade etmek istiyoruz. Gün birlik ve beraberlik içinde olma, devletimizin, güvenlik güçlerimizin yanında olma günüdür."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Geleceğimiz için bu operasyon şarttı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN