Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkinci el oto artık can yakmayacak

Gümrük ve Bakanlığı’nın ikinci el oto piyasasını sil baştan yenileyecek düzenlemesi, kilometre sahtekârlığına son verecek

Giriş Tarihi: 28.8.2016
İkinci el oto artık can yakmayacak

Başkentli sektör temsilcileri, ikinci el oto satışlarının yetkili kişilerce yapılması sayesinde hem mağduriyetlerin giderileceğini hem de sektöre kalite geleceğini görüşünde. UZL Filo Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Pala, ikinci el oto satışlarında zaman sıkıntıların yaşandığını anımsatarak, bu durumun sektördeki kontrolsüzlükten kaynaklandığını ifade etti.

İSTİHDAM SAĞLAYACAK
Bakanlığın aldığı düzenleme kararının sektörün ihtiyacı olan disiplini sağlayacağını vurgulayan Pala "İkinci el araç alan çok sayıda kişinin başına hoş olmayan olaylar gelmişti. Kilometre sahtekarlığı, parça değişimi ve daha birçok sıkıntı bugüne kadar binlerce kişiyi mağdur etti. Söz konusu düzenleme sayesinde ikinci el oto satışı artık can yakmayacak. Düzenlemeyle gelecek yaptırım, ikinci el oto alımına güven sağlayacak. Yeni düzenleme yıllarını bu işe vermiş, tecrübeli firmaların çok daha öne çıkmasına yol açacak" dedi. Pala "Araç alıcısı bir sıkıntı yaşaması halinde karşısında muhatap bulacak. Bunun yanında düzenleme araç satışını da kolaylaştıracak. 'de olduğu gibi, Türkiye'de de yetkili satıcılar evrak takibini kendileri yapacak. İstihdam da sağlayacak yeni düzenleme bu noktada sektörün düzgün bir hale gelmesi için çok etkili olacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkinci el oto artık can yakmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN