Şehit olamadığı için gözyaşı döküyor

FETÖ’nün 15 Temmuz ihanetinde kimi vatan için şehit oldu kimi ise gazi... Şehit olmak isteyen gazi de bu emeline ulaşamadığı için hayli üzgün

Giriş Tarihi: 30.8.2016
Şehit olamadığı için gözyaşı döküyor
Darbeci FETÖ'nün milletin silahlarıyla milleti kurşuna dizdiği kanlı 15 Temmuz gecesinde tanklara karşı mücadele verirken gazi olan 'in duası duygulandırdı. Kızılay'da dakikalarca tankın üzerinde askeri ikna etmeye çalışırken ağır yaralanan Osman Güneş (44), "Bir canım vardı memlekete feda etmeye çıktım. Şehit olmayı, canımı vatan için vermeyi çok istedim ancak gazi oldum. Keşke vatan uğruna şahadet nasip olsaydı" dedi.

NAMLUDAN DÜŞÜP BAYILDI
Tedavisine evde devam edilen Güneş, kanlı girişimde her şeyiyle vatan mücadelesi veren, gazi olan ancak bununla yetinmeyip "Neden şehit olamadım?" diye yakınanlardan. FETÖ ihanetini ve verdiği kahramanca mücadeleyi SABAH Ankara'ya anlatan Güneş, "Kızılay'da yürüyüş yapıyordum birden F-16'lar geçmeye başladı. Bir operasyon zannettim. Az sonra baktım Genelkurmay'a doğru üç tank çıkıyor artık olağanüstü bir şeyler olduğunu anladım. Hemen tankların peşine takıldım, koşmaya başladım. Ya Genelkurmay'a gireceğim ya da tankın üzerine çıkacağım bir şekilde mücadele etmem gerek. Tanka çıktım dakikalarca mücadele ettim askerle konuşmak için ellerim paramparça oldu. O sırada Genelkurmay'dan sürekli ediyorlardı. Bir yandan açanlar, diğer yandan tankın namlusundan yere düşüp bayılmışım. Oradaki vatandaşlar hastaneye götürmüş. O gece ölmek başka güzel olurdu. Çok isterdim şehit olmayı, vatana canımı feda etmeyi. Orada işe yaradığını, Çanakkale ruhunu hissediyorsun. Kol, bacak, el, göz gitmiş önemli değil" dedi.

"işten kovuldum"
Yaşadıklarını anlatırken duygulanan Güneş, "Bir daha olsa yine giderim ancak beni yaralayan böylesi bir ihanete karşılık hala taraf tutanlar var. Sokağa çıkıp direndiğim için işten kovuldum. Patronum 'Şimdi Tayyip'in sana iş, aş versin. Artık burada çalışamazsın' diyerek iş akdimi bitirdi" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit olamadığı için gözyaşı döküyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN