Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahraman kâtibe yeni bulunacak

Darbeci General Semih Terzi'den kalan mirası eşinin satmasına son anda engel olan ancak siz kalan noter kâtibi Kerem Sağlıklı'ya ilk iş teklifi Kazan'dan geldi. Kazan Belediye Başkanı , noter kâtibi Kerem Sağlıklı için evine yakın olabilecek yerlerde uygun bir iş bulmaya çalışacaklarını ifade etti

Kahraman kâtibe yeni iş bulunacak
FETÖ'cü askerlerin 15 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girimi sırasında şehit Astsubay Ömer Halisdemir tarafından öldürülen darbeci General Semiz Terzi'nin eşi Nazire Terzi, eşinden kalan mirası satmak için vekaletname işlemi yapıyordu. O sırada noterde katip olarak çalışan 2 çocuk babası Kerem Sağlıklı tarafından son anda fark edilerek işlem yapması engellenmişti. Nazire Terzi'yi noterden kovaladıktan sonra işsiz kalan Kerem Sağlıklı'ya darbe gecesi büyük bir "kahramanlık" gösteren Kazanlılar sahip çıktı. Kerem Sağlıklı'yı Kazan'da ağırlayan Belediye Başkanı , "Evi ilçemize uzak olduğu için kendisine yakın olan bir yerde uygun bir iş bulmaya çalışacağız" dedi.

'İŞSİZ KALMASI BENİ ÜZDÜ'
SABAH 'da yer alan haberin ardından Kerem Sağlıklı ile telefonda görüşen ve Kazan'a davet eden Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, "Böylesi bir konuda duyarlılık gösterdikten sonra işsiz kalması bizi gerçekten çok üzdü. Açıkçası o günden bugüne sahip çıkılamaması bizi daha da üzdü. Kendisi ile bir telefon görüşmesi yaptım ve Kazan'a davet ettim. Kendisine imkânlarımız doğrultusunda iş teklifi bulunduk. Ancak Kerem kardeşimiz Keçiören'de ikamet ettiği için her gün Kazan'a gidip gelmesi zor olacak. Bu yüzden evine yakın bir yerde iş bulmak daha iyi olacak. Kerem kardeşimizin iş bulabilmesi için elimizden gelen desteği göstereceğiz. Kazan'ın kapıları Kerem kardeşimiz için sonuna kadar açıktır" ifadelerini kullandı.

'GURUR DUYARIM'
Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ün kendisine iş teklifinde bulunmasından dolayı gurur duyduğunu ifade eden Kerem Sağlıklı, "Bu iş teklifi onur ve gurur verdi. Benim konuşmaya çekindiğim insanların bana, 'kahraman' diye hitap etmesi de ayrıca gurur verdi. Kazanlıların 15 Temmuz gecesi gösterdiği vatanperverlik herkesin malumu. Ben Keçiören'de oturduğum için Kazan'a gidip gelmem haliyle biraz zor olur. Bu yüzden sayın başkanımız bana evime yakın olan bir yerde iş bulabilmek için uğraşacağını söyledi" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahraman kâtibe yeni iş bulunacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN