Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir ‘ Oğlağı’nı 10 dakikada yediler

’de düzenlenen Oğlağı Yeme Yarışması’nın galibi, 7 kilogramlık bütün oğlağı 10 dakikada yiyerek kazanan esnaf takımı oldu

Giriş Tarihi: 5.9.2016
Bir ‘Ankara Oğlağı’nı 10 dakikada yediler

Bu yıl 85'incisi düzenlenen Enternasyonal Fuarı'nda Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikle Ankara Oğlağı tanıtıldı. Ankara Oğlağı için yürütülen kampanya doğrultusunda markalaşmayı başardıklarını belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı Güven, İzmirlilere Ankara Oğlağı'na gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür etti.

DÜNYA MARKASI
Özgür Güven, İEF'yi uluslararası bir organizasyon olması nedeniyle tercih ettiklerini, İzmirlilerin de Ankara Oğlağı'na çok büyük ilgi gösterdiklerini söyledi. Oğlak eti ile ilgili toplumda oluşan ön yargıların yaptıkları çalışmalarla ortadan kalktığını, bu sayede oğlak eti tüketiminin arttığını söyledi. Güven, "Standımızda şu ana kadar 124 adet Ankara Oğlağı, İzmirliler tarafından tüketildi. Bir dünya markası olan Ankara Keçisi, günümüzde dünyanın birçok yerinde yetiştiriliyor. Ama her yerde 'Ankara' adıyla anılıyor. Ankara'nın tescilli markası olma özelliğini taşıyor. Ankara Oğlağı'nın zincir marketlerde satışı da geçen sene itibariyle başlandı" diye konuştu.

ANKARA'DAKİ YARIŞA DAVET
Daha sonra basın mensuplarına ve davetlilere Ankara Oğlağı ikram edildi. Etkinlikte, yöresel lezzetler alanındaki esnaflar ve Bucalı vatandaşlardan oluşan 5'er kişilik 3 takım arasında Ankara Oğlağı yeme yarışması da gerçekleşti. Yarışmayı 10 dakika içinde 7 kilogramlık Ankara Oğlağı'nı ilk olarak bitiren Yöresel Lezzetler Alanı Esnaf Takımı kazandı. Kazanan gruba hediye çeki verildi. Takım Ankara'daki yarışmaya davet edildi. Yarışmada Tarım Televizyoncusu Mehmet Öztürk de Ankara Oğlağı hakkında bilgi verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir ‘Ankara Oğlağı’nı 10 dakikada yediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN