FETÖ malikânesi’nde ‘mehterli’

Giriş Tarihi: 8.9.2016
FETÖ malikânesi’nde ‘mehterli’ yıkım

Gölbaşı Belediyesi, FETÖ lideri Fetullah Gülen için İncek’te inşa edilen malikânenin yapımı esnasında gasp edilen sokağı mehter marşı eşliğinde açtı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) finansörü, işadamı İpek, FETÖ lideri Fetullah Gülen için Gölbaşı'ndaki dev sarayı inşa ederken 7 metre genişliğinde 125 metre uzunluğundaki kamuya ait Karadal Sokak'ı gasp ederek yolu malikânenin bahçesine kattı. Yolun gasp edildiğinin tespit edilmesinin ardından harekete geçen Gölbaşı Belediyesi, Encümen kararı alarak konuyu İpek ailesine tebligatla bildirdi. 60 günlük hukuki sürecin ardından geçtiğimiz mayıs ayında İncek'e giden Gölbaşı Belediyesi ekipleri, Koza İpek Holding'in mahkemeye başvurması üzerine malikânede yapamadan geri dönmüştü.

MAHKEME 'YIKIN' DEDİ
Gölbaşı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün aldığı yıkım kararının hukuksuz olduğunu belirterek Ankara 15. İdare Mahkemesi'ne başvuran ve yürütmeyi durdurma talebinde bulunan Koza İpek Holding'in bu talebi mahkemeden döndü. Dosyayı inceleyen Ankara 15. İdare Mahkemesi, İpek ailesinin bahçe duvarı yapmak suretiyle 81 metrekare alandaki kamuya ait yolun kapatıldığı gerekçesi ile alınan kararın yürütmeyi durdurma talebini oybirliğiyle reddetti. Bunun üzerine yeniden harekete geçen Gölbaşı Belediyesi dün sabah saatlerinde İncek'teki malikâneye gitti.

DUVARLAR YIKILDI
Çok sayıda dozer ve kamyon ile malikânenin duvarlarını yıkan Gölbaşı Belediyesi'nin yıkım işlemlerini yaparken mehter marşı çaldırması dikkat çekti. Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden de çok sayıda polisin hazır bulunduğu çalışmaların ardından kamuya ait olan Karadal Sokak üzerindeki kaçak duvarlar dozer vasıtası ile yerle bir edildi.

DUVARCI USTASI ALACAĞINI ÇIKAN TAŞLARLA TAHSİL ETTİ!
Malikânenin duvarlarını ören ancak İpek Ailesi'nden alacaklarını tahsil edemediğini belirten taş ustası Şenol Gürbüz de yıkım esnasında İncek'teydi. SABAH Ankara'ya konuşan Gürbüz, "Ben malikânenin dış duvar örümünü 2013 yılında yaptım. O dönem yaklaşık 800 bin TL'lik iş yaptım. Alacağım paranın hemen hemen yarısını da tahsil edemedim. Akın İpek bana söz verdi ancak paramı alamadım. Şimdi de alacaklarımı tahsil edebilmek için taşları almaya geldim. Tabi bunlar zararımızı kurtarmıyor. Ama yıkılması bile benim içimi rahatlatıyor. Kimsenin hakkı kimsede kalmıyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ malikânesi’nde ‘mehterli’ yıkım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN