Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artaş’ın 6 projesine Dubai’de büyük ilgi

Giriş Tarihi: 9.9.2016
Artaş’ın 6 projesine Dubai’de büyük ilgi
Türk inşaat sektörünün önde gelen firmalarından Artaş İnşaat, Dubai Cityscape Fuarı'na 3 milyar 570 milyon dolarlık 6 projesiyle çıkarma yaptı
Dubai'de yatırımcılardan tam not aldıklarını belirten Kayserili işadamı Süleyman Çetinsaya "Türk inşaat sektörünün gücünü yatırımcılara tanıttık" dedi
Artaş İnşaat, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı Dubai Cityscape'ye İstanbul'da hayata geçirdiği 3 milyar 570 milyon dolar değerindeki 6 projesiyle katıldı. Fuarda 330 metrekarelik dev bir stantla yerini alan Artaş İnşaat, Avrupa Konutları Atakent 4, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupa Residence & Office Ataköy, Avrupa Office Ataşehir ve ortak girişimlerle hayata geçirdiği Vadistanbul ile Tema İstanbul projelerini tanıttı.

AVRUPA OFFICE TANITILDI
Uzun zamandır merakla beklenen, Avrupa Konutları markasının en yeni halkası Avrupa Office Ataşehir projesi de ilk kez Dubai'de görücüye çıktı. Körfez bölgesinin önde gelen yatırımcılarına tanıtılan Avrupa Office Ataşehir, İstanbul Finans Merkezi'nin tam karşısında 38 katlı bir kulede ofis ve ticari ünitelerden oluşuyor. Proje, Sabri Paşayiğit Mimarlık- SPDO tarafından tasarlandı.

MARKAYA GÜVEN TAM
Ataşehir projesini ilk kez Dubai'de tanıttıklarını ve Körfez bölgesinin yatırımcılarından tam not aldıklarını belirten Artaş İnşaat ve Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya "Artaş İnşaat ve Avrupa Konutları markamızın Körfez bölgesinde ciddi anlamda güvenilirliği bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda Körfez'den önemli isimlere satışlar gerçekleştirmiştik. Burada projelerimizi takip eden ve sürekli iletişimde olduğumuz gruplar var. Bu ilgiye karşın fuara global ölçekli markalarla yarışacak büyüklükte bir stantla katıldık ve satıştaki tüm projelerimizi yatırımcılarla buluşturduk" dedi. Çetinsaya "Ataşehir projemizi de ilk kez Dubai'de tanıttık. Buradaki yatırımcılar İstanbul Finans Merkezi ve çevresinde gerçekleştirilen yatırımlara önem veriyorlar. Geçtiğimiz yıl Vadistanbul projemizden ofis katı alan bir grup bu yıl da standımızı ziyaret ederek Ataşehir projemizle ilgilendiklerini belirtti. Projeyi henüz satışa açmadık ancak güzel bir ilgiyle karşılaştık" diye konuştu.

ÇETİNSAYA: YATIRIMCILAR TÜRKİYE'YE SICAK BAKIYOR
Dubai Cityscape Fuarı'na katılımda öncelikli amaçlarının Türkiye'nin potansiyelini ve Türk inşaat sektörünün gücünü yabancı yatırımcılara tanıtmak olduğunu belirten Artaş İnşaat ve Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya şöyle konuştu: "Bu fuar bizim için büyük önem arz ediyor. Dünyanın en büyük gayrimenkul sektörü buluşması olarak anılan bu buluşma önemli yatırım fonlarını firmalarla bir araya getiriyor. Türkiye de bu sektörde söz sahibi ve son derece değerli bir konumda. Bu anlamda bizler de ülkemizin bu potansiyelini uluslararası arenada yabancı yatırımcılara tanıtmayı misyon olarak üstlendik. Ciddi bir hazırlığın ardından fuara 3 milyar 570 milyon dolar değerindeki 6 projemizin tanıtım materyallerini ve ekibimizi getirdik. Fuarın en büyük stantlarından birini kurarak, burada Türkiye'nin inşaat sektöründe geldiği noktayı ve ülkemizin potansiyelini tanıttık. Körfez bölgesinin yatırımcıları Türkiye'ye çok sıcak bakıyor. Yatırımcıların bu yaklaşımının iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Bu bölgeden bugüne dek tüm projelerimize talep aldık. Bu yıl da fuarda önemli kontaklar kurduk."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artaş’ın 6 projesine Dubai’de büyük ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN