Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönlümüzü birbirimize açalım

Ankara belediye başkanları ile iş adamları mesajları yayımladı. Mesajlarda bayramların önemi vurgulanarak, birlik ve beraberlik çağrısı yapıldı

Giriş Tarihi: 12.9.2016
Gönlümüzü birbirimize açalım
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki:
Kırgınlıkların yerini sevgi alsın

Dİnimiz bizleri insani erdemlere yönlendirirken, toplumlar için ise birleştirici ve bütünleştirici bazı emir ve uygulamalar getirmiştir. Bunlardan biri de 'dır. , Allah'a yaklaşmak ve O'nun rızasına ermek niyetiyle kurban kesmek ve kesilen kurbanlık ile bu imkâna erişemeyenlere yardımda bulunmak ve böylece birbirimize yakınlaşmaktır. Bayramlarımız, milletimizin mayası olan yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin yaşandığı günlerdir. Bayramlar yoksulun, yetimin, düşkünün korunup kollandığı, kırgınlıkların yerini sevgi ve barışın aldığı, kin ve nefretin bertaraf edildiği güzel günlerdir. Birlik ve beraberliğin, sevginin, toplumsal dayanışmanın en kuvvetli şekliyle kendini gösterdiği bu özel günlerde, birlikteliğimizi sağlayan bu ortak değerlere dört elle sarılmalıyız.

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk:
Kimsesizleri de ziyaret edelim

Bayramlar toplumsal birliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği, dostluk ve kardeşlik hislerinin güçlendiği günlerdir. Bütün bu değerleri barındıran dinimizin anlamlı günlerinden biri olan Kurban Bayramı, özellikle yardımlaşma ve paylaşmayı da ifade etmektedir. Bu vesileyle toplumsal birliğimizi daha da güçlü tutmalıyız. Bu anlamlı ve özel günlerde, akraba ve komşularımızın yanı sıra kimsesizlerimizi de ziyaret ederek Kurban Bayramı'nı ruhuna uygun yaşamalıyız. Sevgili hemşerilerimle birlikte bir bayramı daha kutlayacak olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşarken, Kurban Bayramı'nın insanlığa, İslam âlemine, ülkemize sağlık ve huzur getirmesini diliyor, tüm hemşerilerimin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

İç Anadolu Genç İşadamları Federasyonu (İÇGİAF) Genel Başkanı Fatma Semiz:
Biz bir olursak, bayram gibi olur

Bütün bu acıların en büyüğü ise 15 Temmuz gecesi cereyan etmiştir. FETÖ'nün harekete geçirdiği üniformalı teröristler halkın, yüce meclisin üzerine bombalar yağdırmış, 240'dan fazla insanımızın ölümüne, binlercesinin yaralanmasına yol açmıştır. Devletimize, milletimize, demokrasimize, özgürlüğümüze, geleceğimize kast eden bu kalkışma, neyse ki hak ettiği karşılığı bulmuştur. 15 Temmuz gecesi milletimizin ortaya koyduğu irade göstermiştir ki hainlere karşı yapılacak en doğru şey bir olmak, birlik içinde olmaktır. Biz yeter ki tek yürek olalım, kardeşlik ve dayanışma ruhu içinde bulunalım. İşte o zaman her türlü saldırının üstesinden gelebilir, güvenli yarınlara kapı arayabilir, bayramları bayram gibi kutlayabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz milletimiz olmak üzere tüm Müslümanların mübarek Kurban Bayramı'nı kutluyoruz.

Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna:
Kardeşlik bilincimizi yenilemeli

Siz değerli hemşehrilerimle birlikte bir bayramı daha kutlayacak olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz. Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki ve dayanışmayı pekiştirme vesilesidir. Bayramlar aynı zamanda gönül kazanma seferberliğidir. Sevginin, vefanın, sadakatin ve fedakarlığın simgesi olan Kurban Bayramı'nda muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalıyız. Kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmak, gönülden verebilmektir. Her biri birer kahramanlık ve fedakârlık abidesi olan şehitlerimize ve gazilerimize de vefa borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Bu vesileyle aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum. Bayramın ülkemiz ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar:
Daha çok kardeşlik...

Ülkemiz sıkıntılı ve sancılı bir süreçten geçiyor. Yaşadığımız tüm sıkıntılar biran evvel iç barışı, huzuru, birlik ve beraberliğimizi yeniden tesis etmemiz gerektiğini bize gösteriyor. Dini ve milli bayramlarımız bunun için birer fırsattır. Bayramlarımız sevgi, dostluk, kardeşlik, barış ve hoşgörü duygularının pekiştiği günlerdir. Bayramlar, kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda bir kez daha düşünmemiz için önemli fırsatlardır. Kurban Bayramı, özellikle yardımlaşma ve paylaşmayı da ifade etmektedir. Bu vesileyle toplumsal birliğimizi daha da güçlü tutmalıyız. Kurbanlık satışları ve kesimleri için en temiz ve en modern alan olan Yakacık Kurban Pazarı'mızda her şey hazır.

Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Emre Altındağ:
Umutsuz değiliz, pes etmiyoruz

Milletimizin en müstesna günlerinden biri olan Mübarek Kurban Bayramı'nı kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kutsal günlerin bölgemize ve dünyaya barış ve huzur getirmesini diliyoruz. Elbette son yıllarda millet olarak çok büyük acılar yaşadık, yaşamaya devam ediyoruz. En son 15 Temmuz gecesi cereyan eden kanlı darbe girişimi, Cumhuriyet tarihimizin en karanlık, en korkunç olaylarından biri olarak tarihin tozlu sayfalarında yerini alacaktır. Ülkemize, demokrasimize, Cumhuriyet'e, kısacası geleceğimize kast eden bu hain girişim her ne kadar bastırılmış olsa da etkileri uzun yıllar devam edecek gibi görünmektedir. Dolayısıyla 15 Temmuz'da yaşananlar ne ilktir, ne de son olacaktır. Bu nedenle milletçe daha fazla kenetlenmek, tüm bölücü unsurlara karşı dimdik ayakta durmak zorundayız.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin:
Herkesi tebessüm ettirelim

Milletimiz 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı kardeşlik bilincini yenileyip muhabbet ve dayanışmayı pekiştirmiştir. Kurban Bayramı da paylaşmayı yaygınlaştırmak için önemli bir imkândır. Şuna inanıyorum ki bayramda da gönül seferberliği ile ebedi kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Bayramın coşkusunu, mutluluğunu tüm aile bireyleriyle, komşularımızla, hemşerilerimizle paylaşarak daha da anlamlı hale getirmeliyiz. Özellikle terör eylemleriyle etrafımızdaki ateşi ülkemize taşımak isteyen hain terör örgütlerinin kalleş planları, kahraman güvenlik güçlerimizi hayattan kopartıyor. Hiçbir insani ve ahlaki değer tanımayan cinayet şebekeleri, masum sivillerimizi, askerimizi, polisimizi, korucumuzu şehit ediyor, acımızı çoğaltıyor. Bu hainlere inat mübarek Kurban Bayramının güzel günlerin müjdecisi olmasını temenni ediyorum.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı Nezih Allıoğlu:
Hala çok güçlü ve ayaktayız

Yıllardır terör belasından çeken milletimiz, bayram sevincini doyasıya yaşayamamaktadır. Halbuki bayramlar en güzel geleneklerimiz, en özel günlerimizdir. Coşkunun, sevincin, heyecanın, yarınlara güven duymanın temel nedenidir. Ancak yazık ki biz bütün bu güzellikleri doyasıya yaşayamıyoruz. Bunca şeye rağmen hala çok güçlü ve ayaktayız. Çünkü Türkiye çok büyük badireleri atlatmaya alışık bir ülke. Bugüne kadar sayısız olayla karşılaştı, bundan sonra da karşılaşacak. Ama biliyor ve inanıyoruz ki Türkiye; devletiyle, milletiyle, tüm kesimleriyle her şeyin üstesinden gelir. O nedenle cennet gibi vatanımızı cehenneme çevirmek isteyenlere inat aydınlık yarınlara dair inancımızı asla yitirmeyeceğiz. Daha fazla çalışmaya, üretmeye, milli meselelerde birlik ve beraberlik içinde olmaya devam edeceğiz.

Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akman:
En büyük sermayemiz birliğimiz

Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği olarak bugün en çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğuna inanıyor, hem ülkemizde hem de camiamızda bu birlikteliğin daha güçlü bir şekilde sağlanması konusunda çaba sarf ediyoruz. Ülkemiz ve şehrimiz turizminin gelişmesini daima birinci öncelik olarak değerlendiren ATİD, önümüzdeki süreçte de aynı çizgisini korumayı sürdürecektir. Ülkemizin turizmde ve her alanda büyük hedefleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu hedefleri gerçekleştirme doğrultusunda ATİD, önümüzdeki süreçte daha da önem kazanacaktır. En büyük sermayesi üyelerinin güçlü işbirliği ve beraberliği olan ATİD, bu unsurlar sayesinde yarınlara da umutla bakmaktadır. Bunları gerçekleştirmek içinse her zamankinden daha fazla işbirliğine ve birlikteliğe ihtiyacımız var. Halkımızın mübarek Kurban Bayramı'nı kutluyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönlümüzü birbirimize açalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN