Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Skandal başkandan skandal karar

TRT, TSYD Genel Başkanı Tongsir’in demokrasi kahramanları ile dalga geçen tweeti nedeniyle Şubesi’ne 120 bin TL’lik yayın ücretini ödemekten vazgeçti. Tongsir bu kararla ilgili kendisini eleştiren Ankara Şube’nin tüm ödemelerini durdurdu

Skandal başkandan skandal karar
Oğuz Tongsir Türkiye Spor Yazarları Derneği'ne genel başkan seçildikten sonra 53 yıllık TSYD logosundan Türk Bayrağı'nı çıkartarak ilk skandalına imza attı. Bir süre sonra ise Tongsir'in, eşi Hazan Tongsir üzerine kayıtlı 2012 model cipi derneğe satarak Şubesi'ne gönderdiği ortaya çıktı. Bu gelişmelerin ardından adı 'Skandal Başkan'a çıkan Tongsir, 15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişimine karşı tankların önüne yatan vatandaşlarla dalga geçercesine bir tweet attı. Demokrasi kahramanları ile dalga geçen Tongsir'in attığı "Bu millet 5 lira için gelin arabasının önüne atlar" tweeti bardağı taşıran son damla oldu.

TRT ÖDEMEDEN VAZGEÇTİ
TRT Genel Müdürlüğü, skandal tweet nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi Kupası için yayın anlaşması yaptığı TSYD Ankara Şubesi'ne 120 bin TL'lik ödemeyi yapmaktan vazgeçti. Genel Başkan Oğuz Tongsir'in attığı tweetler nedeniyle bu gelirden mahrum kalan TSYD Ankara Şubesi genel merkeze bir yazı yazdı. Yazıda şöyle denildi: "Geçen yıl TRT Genel Müdürü tarafından TSYD Turnuvası için derneğimize 60 bin TL ödenmiştir. Bu yıl da TRT Genel Müdürü ile yapılan görüşmelerde hem Süper Lig, hem de aralarında 'nünde bulunduğu TFF İkinci Lig takımları için düzenlenecek iki turnuva için yaklaşık 120 bin TL'lik ödeme yapılacağı konusunda anlaşma sağlanmıştır. Ancak Genel Başkanımız Oğuz Tongsir'in attığı tweet gerekçe gösterilerek bizzat TRT Genel Müdürü Şenol Göka tarafından naklen yayınlar için para ödemesi yapılmayacağı tarafımıza bildirilmiştir."

YAZIYI TEHDİTKÂR BULDU
Ankara Şube tarafından gönderilen yazıyı suçlayıcı ve tehditkar bulan TSYD Genel Başkanı Tongsir, Genel Merkez Yönetim Kurulu'nda verilecek karara kadar Ankara Şubesi ile ilgili tüm ödemelerin durdurulmasına karar verdi.

SAVCILIK TONGSİR İÇİN SORUŞTURMA BAŞLATTI
İstanbul Barosu'na kayıtlı Mert Eryılmaz tarafından Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen suç duyurusu dilekçesinde; Tongsir'in, 15 Temmuz gecesi FETÖ darbesine direnmek için tankların önüne yatan halkla dalga geçtiği belirtilmişti. Dilekçede, örgüt propagandası yapan Tongsir'in yargılanması talep edilerek, "Şüpheli, gelin arabasının önüne yatanla, demokrasi için direnen yüzlerce vatandaşın şehit olduğu bir günde FETÖ'nün hain subaylarının idare ettiği tankın önüne yatan halkı bir tutmakla FETÖ silahlı terör örgütüne hizmet etmiştir. Şüphelinin eylemi açıkça darbe destekçiliği, örgüt propagandasıdır. Şüpheli kendi aklınca FETÖ'ye direnen halkı aşağılamıştır" denilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Skandal başkandan skandal karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN