Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSM ve THM ları yetenek avına başlıyor

Yıl boyunca sergiledikleri performanslarla profesyonel topluluklarına adeta taş çıkartan Altındağ Belediyesi Türk Sanat ve Türk Halk Müziği koroları, yakında başlayacak yeni dönemde yetiştirilecek koristler arıyor

Giriş Tarihi: 17.9.2016
TSM ve THM koroları yetenek avına başlıyor
Türk Sanat ve Türk Halk Müziği ları için yeni dönem kayıt başvuruları başladı. Koro başvuru süresi 7 Ekim'de son bulacak. 9 Ekim Pazar günü, saat 14.00'te ise Altındağ Belediyesi Yunus Emre Kültür 'nde adaylar arasından seçme yapılacak.

"İLGİ BEKLİYORUZ"
Koro şefleri İlkim Eylül İlk ve Cengiz Taşkent'in değerlendirmesiyle gerçekleştirilecek seçmelerde, adayların ses tonlarına, ses aralıklarına, müzik kulaklarına ve müziğe olan yatkınlıklarına dikkat edilecek. Altındağlı gençlerin de Türk Sanat Müziği'ni yakından tanımalarını sağlamak ve genç yetenekleri de keşfetmek amacıyla, gençlerden de başvuru alacaklarını söyleyen TSM koro şefi Cengiz Taşkent, "Gençlerimizin de geleneksel müziğimizi yakından tanımasını ve ilgi duymasını ediyoruz. Bu nedenle gençlerden de başvuru alıyoruz. Türk Sanat Müziği'ne gönül vermiş tüm yetenekleri aramıza katılmaya bekliyoruz" dedi. Türk Halk Müziği koro şefi İlkim Eylül İlk ise halk müziğinin gelecek kuşaklara aktarılmasına büyük önem verdiklerini söyledi. İlk "Özümüz, manevi servetimiz olan türkülerimizin, halk müziğimizin geniş kitleler tarafından sevilmesi, söylenmesi ve bilinmesi en büyük amacımız... Halk müziğimize gönül vermiş herkesi bekliyoruz" dedi. Belediye Başkanı Veysel Tiryaki de, Altındağ'da sanatın pek çok dalının icra edildiğini görmenin sevindirici olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSM ve THM koroları yetenek avına başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN