Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aynı aileden 2 şehit 8 gazi

Giriş Tarihi: 21.9.2016
Aynı aileden 2 şehit 8 gazi

Üzerinden haftalar geçmesine rağmen hâlâ yaraları kapanmayan FETÖ’nün 15 Temmuz iyle ortaya çıkan acılı hikâyeler yürek yakmaya devam ediyor

Fetullahçı çetenin kanlı darbe girişiminde Ankaralı bir sülaleden 2 kişinin şehit, 8 kişinin ise gazi olduğu ortaya çıktı. Aydoğan ve Yağan Ailesi'nden oluşan sülale, kanlı gecede en fazla şehit ve gazi veren aileler oldu. FETÖ'ye lanet okuyan aile fertleri, "PKK'ya da şehit verdik ancak kendi kurşunumuzla yapılan bu canımızı daha çok yaktı" dedi. Kanlı gecede kadın, erkek, genç, yaşlı demeden meydanlara koşan aileler, sabahı gördüklerinde 2 şehit 8 gazi ile vatan savunmasını tamamladı. İhanet gecesinde ailesiyle birlikte darbeci FETÖ militanlarına karşı verdikleri mücadeleyi SABAH Ankara'ya anlatan Serkan Aydoğan, "O gün tüm sülale kadın erkek hainlere karşı demokrasi mücadelesi verdik" dedi.

"Kurşuna Dizdiler"
Aydoğan, "O gece dışarıdaydım. Eşim aradı, buraya attılar diye. Evim Gölbaşı Özel Harekat'a çok yakın. Hemen eve geçtim, çocuklarımı evden çıkardım. Annem, 'Bugün olmayacaksa ne zaman olacak şimdi vatan mücadelesi için hepiniz kurban olun gidin' dedi, biz de sokaklara döküldük. Evde sadece en yaşlı ve çocuklarımızı bıraktık. Sülalemizden uzak-yakın tüm akrabalarımızla vatan savunması verdik. Ailemizden bir çocuk babası Muzaffer Aydoğan ve üç çocuk babası Mesut Yağan Genelkurmay'ın önünde eşinin gözleri önünde kurşuna dizildi. Polis kuzenim Salih Aydemir de emniyette gazi oldu. Bununla birlikte yine sülalemizden 7 kişi daha gazi oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aynı aileden 2 şehit 8 gazi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN