Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korkutan

Turan Güneş Bulvarı’ndaki yol çalışmaları sırasında doğalgaz borusu patladı. Yeterli önlemlerin alınmadığını savunan sakinleri facianın eşiğinden dönüldüğünü söyledi

Giriş Tarihi: 22.9.2016
Korkutan patlama

Turan Güneş Bulvarı üzerindeki Milli Savunma Bakanlığı Nizamiye karşısındaki asfaltta yapılan yol çalışması sırasında kepçenin asfalt altındaki doğalgaz borusuna vurması sonucunda yüksek sesli meydana geldi. Büyük korku yaşayan sakinleri endelenerek kendilerini dışarı attı. Kokunun da çevreye yayılmasıyla çevre sakinleri kısa bir süreliğine panik yaşadı. Çevrede yaşayanlardan Kemal Torun, sesleri duyar duymaz 153 Ankara Büyükşehir Belediye Mavi Masa'yı ve 187 Başkent Gazı aradığını söyledi. Kemal Torun, "Biz ilk başta kulakları sağır edecek derecedeki ses sebebiyle çok büyük bir kaza oldu, kamyon devrildi sandık. Dışarı baktığımızda ilk gördüğümüz iş makinelerinin kaçışmasıydı. 1 kamyon hariç bütün kamyonlar kaçtı. İş durdu" dedi. Patlama sonrasında kısa bir süre yolun hemen trafiğe kapatıldığını ama hemen ardından yolun açılmasını eleştiren Torun, "Yol çevresinde bir sürü araç var. Çevreye de doğalgaz yayıldı. Birisi bir ateş, bir çakmak yaksa belki herkes havaya uçmuştu. Olay sonrasında daha ciddi ve güvenli tedbirler alınabilirdi. Büyük bir tehlike ve facianın eşiğinden döndük. Allah korudu" diye konuştu.

"80 CM AŞAĞIDA OLMALI"
Kepçenin asfalta vurmasıyla birlikte doğalgaz borusuna da vurması sonucunda patlamanın gerçekleştiğini belirten çalışma ekibinden bir görevli, "Kepçelerin doğalgaz borusunu görmesi imkansız. Normalde boru, asfaltın 80 cm aşağısında olması gerekir. Ama burada doğalgaz borusu asfaltın hemen altında yer alıyordu" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkutan patlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN