Hamamarkası'ndan Afrikalı çocuklara

Giriş Tarihi: 24.9.2016
Hamamarkası'ndan Afrikalı çocuklara

Cumhurbaşkanı ’ın eşi Emine Erdoğan tarafından açılışı yapılan Hamamarkası’ndaki Afrika Kültür Evi’nin gelirleri Karakıta’daki çocuklara gönderiliyor

Sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve büyükelçiliklerin birer birer temsilcilik açtığı, müzelerin ilk tercihi olan Hamamarkası, kültürlerarası kaynaşmanın da önemli bir adresi… Kısa süre önce Cumhurbaşkanı 'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılımıyla Hamamarkası'na açılan Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi bölgeye bambaşka bir hava getirdi. Pazarda Afrikalı kadınlar tarafından yapılan ürünler ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi.

17 FARKLI ÜLKEDEN 300 ESER
Altındağ Belediyesi tarafından restore edilerek 'nın en önemli tarihi ve turistik yerlerinden biri haline gelen Hamamarkası, her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Bölgedeki Afrika Evi, bu ilginin artmasını sağlayan önemli faktörlerin başında geliyor. Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi'ndeki ürünler, 2 farklı konakta sergileniyor. Afrika Kıtası'ndaki 17 farklı ülkede Afrikalı kadınların yaptıkları el emeği göz nuru eserler Türkiye'nin yolunu tutuyor. , Kamerun, Nijerya, Diplomatik Kongo, Uganda, Nijer, Somali ve Benin gibi ülkelerde kadınların kendi yaptıkları bu eserler, Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde Hamamarkası'na getiriliyor.

PAZARDA 300 ÇEŞİT ÜRÜN BULUNUYOR
Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi Projesi'nin ortakları T.C. Cumhurbaşkanlığı, MÜSİAD, TİKA, THY , Dışişleri Bakanlığı ve Altındağ Belediyesi'nin destek sağladığı bu proje önemli sonuçlar ortaya çıkarıyor. Bu pazardan elde edilen gelir Afrikalı çocuklara ve kadınlara ulaşıyor. Afrikalı çocukların sağlık ve eğitim masraflarına katkı sağlayan bu pazar, yine aynı kıtadaki kadınların el işçiliklerindeki giderlerini de karşılıyor. Afrika Pazarı'ndaki yöresel kumaşları, ahşap eserleri ve el yapımı hediyelikleri kapsayan yaklaşık 300 ürün rengârenk bir atmosfer oluşturuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamamarkası'ndan Afrikalı çocuklara
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN