Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ'nün 'de danışmanlık vurgunu

FETÖ, eski Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncer döneminde 50 kişiye danışmanlık ücreti adı altında 2 milyon TL dağıttı Verilen ücretleri geri isteyen Hacettepe Üniversitesi yönetimi konu ile ilgili soruşturma başlattı

FETÖ'nün Hacettepe'de danışmanlık vurgunu
FETÖ/PDY örgütü lideri Fetullah Gülen'in özel doktoru Tuncay Delibaş ve eski Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncer, 2011 yılında üniversitedeki rektörlük seçimlerine 6 ay kala Sağlık Bilimleri Yüksek Teknoloji Araştırma Vakfı adını verdikleri bir vakıf kurdu. Amacı Hacettepe Üniversitesi'ni ve bünyesindeki Teknokent'i ele geçirmek olan Paralel Yapı'nın bu vakfının üyesi olan Prof. Dr. Murat Tuncer, 2011'de yapılan seçimin ardından Hacettepe Üniversitesi'ne rektör olarak atandı. Tuncer'in rektör seçilmesinin ardından Hacettepe Üniversitesi ve Teknokent, vakfa ve FETÖ'ye finans sağlayan şirketlerin deyim yerindeyse cirit attığı yer haline geldi.

50 KİŞİ TESPİT EDİLDİ
13 Ocak'ta Cumhurbaşkanı tarafından Hacettepe Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. A. Haluk Özen, üniversite yönetimindeki çalışma arkadaşları ile birlikte Hacettepe Teknokent'in mali yapısı üzerine çalışma başlattı. Yapılan incelemelerde Hacettepe Teknokent üzerinden başta Fetullah Gülen'in özel doktoru Tuncay Delibaş olmak üzere 50 kişiye danışmanlık adı altında 2 milyon TL'nin üzerinde ödeme yapıldığı ortaya çıktı. Teknokent yönetiminde olmasına rağmen bazı isimlerin üniversiteden ücret aldığı ortaya çıktı.

DANIŞMANLIK YAPMADILAR
2003 yılında kurulan ve eski Rektör Prof. Dr. Murat Tuncer dönemine kadar tek bir danışmanlık hizmeti dahi almayan Hacettepe Teknokent'in, 2012-2016 yıllarında danışmanlık hizmeti alması yeni üniversite yönetimi tarafından fark edildi. Danışmanlık ücreti ödenen kişilerin ne Hacettepe Üniversitesi'ne nede Hacettepe Teknokent'e herhangi bir danışmanlık hizmeti vermediğini tespit eden üniversite yönetimi ücret ödenen 50 kişiye ulaşarak ödenen paraların geri gönderilmesini istedi. Ücret alanlardan bazıları aldığı paraları geri gönderirken cevap alınamayanlar hakkında da soruşturma başlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün Hacettepe'de danışmanlık vurgunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN