Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üstün yetenekliler tespit edilecek

Giriş Tarihi: 28.9.2016
Üstün yetenekliler tespit edilecek

Gazi Üniversitesi bünyesinde kurulan GÜYAM sayesinde üstün zekalı çocuklar bilimsel yöntemler ve teknikler sayesinde tespit edilecek

Gazi Üniversitesi bünyesinde kurulan Sporda Üstün Yetenekliler Uygulama ve Araştırma ile üstün yetenekli çocuklar, bilimsel yöntemlerle tespit edilecek. Gazi Üniversitesi Sporda Üstün Yetenekliler Uygulama ve Araştırma Merkezi (GÜYAM) Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, GÜYAM tarafından üstün yetenekli çocukların sportif ve sanatsal özelliklerinin keşfedilmesine yönelik bilimsel araştırmalar ve çalışmalar yapılacak. Bu çocukların yeteneklerinin standartlarında geltirilmesi için tanılama modelleri ve eğitim programları geliştirecek merkez, çocukların hem potansiyellerinin farkına varmalarını hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek bireylerin ortaya çıkarılmasını planlıyor.

KONGRELER YAPILACAK
GÜYAM bu amaçlarına ulaşabilmek için ulusal, uluslararası kurum ve kuruluşlarla iş birliğinde bulunarak, araştırma ve eğitim programları gerçekleştirecek. Ayrıca merkez, ulusal ve uluslararası düzeyde kongre, seminer, toplantı, eğitim ve benzeri etkinliklerle sertifikalı veya sertifikasız eğitim programları düzenleyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üstün yetenekliler tespit edilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN