Cihan pehlivanlarına Anahtar teslim

Başkan Gökçek, Rio’dan ile dönen güreşçiler Akgül ve Kayaalp’e birer daire hediye etti

Giriş Tarihi: 30.9.2016
Cihan pehlivanlarına Anahtar teslim

2016 Rio Olimpiyatlar'ında şampiyon olarak Türkiye'ye kazandıran ASKİ Sporlu Taha Akgül ile Olimpiyat ikincisi Rıza Kayaalp'e, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hediye edilen dairelerin anahtarlarını Başkan Melih Gökçek verdi. Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı'nda düzenlenen törende anahtarların teslimi öncesi "Cihan Pehlivanları" olarak nitelendirdiği Akgül ve Kayaalp'i yanına alarak kısa bir açıklamada bulunan Başkan Melih Gökçek, bugünle birlikte, Büyükşehir Belediyesi tarafından Akgül'e 6, Kayaalp'e ise 11 daire verildiğini hatırlatarak, "Onlar kazanıyor, biz de vermekten usanmıyoruz. Helali hoş olsun. Göğsümüzü kabartıyorlar. Bayrağımızı göndere çektirmeleri bizim için inanılmaz bir zevk" dedi.

ÜZERİMİZDEKİ YÜK BÜYÜKTÜ
Başkan Gökçek'in ardından konuşan Olimpiyat Şampiyonu Akgül, "Malum süreçten sonra vatandaşlarımızın herkesin morali bozuktu. Üzerimizdeki yük büyüktü. Ülkemize altın madalya kazandırmak bana nasip oldu. Tek eksik madalyam Olimpiyat şampiyonluğuydu. Önce milletimize, ülkemize, daha sonra da aldığımız altın madalyayı Ankaramıza ve başkanımıza hediye ediyoruz. Sağ olsun her şampiyonluktan sonra Ankaramızın en güzel yerlerinden daireler veriyorlar. Yine Allah'a şükür olimpiyat şampiyonu olduğum için daire hediye ettiler. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz, Allah uzun ömürler versin ve başımızdan eksik etmesin" şeklinde konuştu. Olimpiyat İkincisi Rıza Kayaalp ise 11 yıldır ASKİ Spor Kulübü'nde güreş yaptığını ve ilk geldiği günden itibaren Başkan Melih Gökçek tarafından her türlü desteğin kendisine sağlandığını kaydederek, tek eksik madalyasının olimpiyat şampiyonluğu olduğunu kaydetti.

ARABA VERMEYE DEVAM EDECEĞİM
Başkentgaz Yönetim Kurlu Başkanı Mehmet Torun da Başkan Melih Gökçek'e Türk sporuna verdiği destek için teşekkür ederek, başladığı konuşmasında, "Tabii biz de Ankara'da yine belediyenin bir hizmet şirketi sayılırız ve bu faaliyetlere destek vermek amacıyla şampiyonumuzu onurlandırmak ve bu spora destek vermek adına biz de bir araç vermeyi düşündük. Tabi bu arada Rıza Kayaalp'e de ikincilik adına destek vereceğiz. Başkanımın da yanında söz veriyorum. Sizler dünya ve olimpiyat şampiyonu olmaya devam edin ben de araba vermeye devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cihan pehlivanlarına Anahtar teslim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN