Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galeriler taşınınca sokağa huzur geldi

İkinci el oto galerilerinin kent merkezinden taşınması büyük ölçüde gerçekleşti. Daha önce yaşanan kaldırım gallerinden ve kavgalardan bıkan vatandaş ise artık huzurlu

Giriş Tarihi: 17.10.2016
Galeriler taşınınca sokağa huzur geldi
Büyükşehir Belediyesi'nin şehir içindeki oto galerilerinin kaldırılmasına yönelik çalışmalarına bu bölgelerde yaşayan vatandaşlardan büyük destek geldi. Vatandaşlar daha önce cadde ve sokaklarda yürüyemediklerini, araçlarını park edemediklerini belirterek, Büyükşehir'in yaptığı bu uygulamayı büyük bir mutlulukla karşıladıklarını bildirdi. Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanlığı'nın, ilçe zabıta ekipleri ve emniyet güçleriyle birlikte Çankaya, Altındağ, Keçiören, Yenimahalle, Etimesgut, Sincan ve Mamak'ta yaptığı denetimler sonucunda, şehir içinde 2. el oto satışı yapan galerilerin yüzde 70'i taşındı veya kolu değiştirdi.

PARK YERİ KALMAMIŞTI
Oto galerilerinin kaldırımları yürünmez ve kullanılamaz hale getirmelerinden ve kendi arabalarını park edecek yer bulamamalarından şikayetçi olduklarını belirten vatandaşlar da yapılan denetimlerden ve bu galerilerin Akyurt'ta bulunan Otonomi'ye taşınmalarından memnun olduklarını söylediler. Vatandaşlar ayrıca, şehir merkezinde 2. el oto satışı yapan tüm galerilerin taşınmasını istedi. Oto galerilerinin yoğun olduğu Emek Mahallesi halkı, galerilerin taşınmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, görüşlerini şöyle aktardılar:

308 GALERİ KENT DIŞINA TAŞINDI BİLE
Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak da Büyükşehir Meclisi'nde daha önce alınan kararla, Ankara'nın çeşitli semtlerinde bulunan galerilerin taşınmaları yönünde 1 Mart 2016 tarihine kadar süre verildiğini hatırlattı. Sürenin dolmasının ardından, şehir içinde faaliyet gösteren ve 2. el oto alım satımı yapan galerilere, Büyükşehir Zabıtası koordinasyonunda, ilçe zabıta müdürlükleri ve emniyet güçleriyle ortaklaşa çalışma yapıldığını anlatan Karabudak, "Denetimler sırasında, taşınmayan galerilerin önüne, kaldırım üstüne veya yol kenarına park ettikleri araçlar çekilerek, gerekli cezai işlemler yapılıyor. 1 Mart'tan eylül ayı sonuna kadar, 2. el oto galeri veya emlakçı, sigortacı, araba kiralama gibi başka isimler altında faaliyet sürdüren toplam 664 işyerinin 308'i taşındı, diğer bazı işyerleri ise iş kolunu değiştirdi. Bu sayede taşınma oranı yüzde 70'leri buldu" şeklinde konuştu.

TARTIŞMAYA GEREK YOK
Ali Arman(Serbest Meslek): Denetimler devam ediyor. Süper bir uygulama, tartışmaya gerek yok. Kaldırımlar, caddeler rahat nefes aldı.

EMEK ESKİ GÜNLERİNE DÖNER
Zekai Han (Kırtasiyeci): Galerilerin bulunduğu caddeler gelişmiyor. Bir ev ya da dükkan alırsınız. Yıllar geçer, değeri artar ama galerilerin olduğu yerde böyle olmuyor. Uygulama tam gerçekleşirse, Emek 8, eski meşhur günlerine geri döner.

TRAFİK RAHAT BİR NEFES ALDI
Ahmet Kısa (Taksici):
Galerilerin şehir dışına taşınmasıyla mahallede trafik rahat bir nefes aldı. Yayalar kaldırımda yürüyemiyordu, kaldırımlar, otomobillerin park ettiği alanlar haline dönüşmüştü. Çok güzel bir uygulama oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galeriler taşınınca sokağa huzur geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN