Anıtkabir’e 100 bin çiçek

Başkentli çiçekçiler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Anıtkabir’i 100 bin çiçekle süsledi

Giriş Tarihi: 29.10.2016
Anıtkabir’e 100 bin çiçek
Başkentli çiçekçi Emin Çimen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde Anıtkabir'i 100 bin çiçekle süsledi. Kendisiyle birlikte bu gönüllü hizmette görev alan çiçekçiler, Anıtkabiri resmi bayramlar öncesinde süslediklerini ve bunu gelenek haline getirdiklerini ifade etti.

200 ESNAF DESTEK VERDİ
Anıtkabir'in başkent ve Cumhuriyet için çok önemli olduğunu vurgulayan Çimen, 100 bin çiçekle bugüne kadar oluşturulan en büyük Türk Bayrağı'na imza atmak istediklerini dile getirerek, karanfil ve "Atatürk Çiçeği" olarak bilinen Poinsetyalar'ın Anıtkabir'e yakıştığını ifade etti. Çimen, daha sonra şunları söyledi: "Gönüllü esnafımız olmasaydı Anıtkabir Cumhuriyet Bayramı'na yakışır hale getirilemeyebilirdi. Anıtkabir'in Cumhuriyet Bayramı'na yakışır hale gelmesini gönüllü esnaf arkadaşlarımızla sağladık." Ankaralı 200 esnafla birlikte süsleme çalışmasını tamamladıklarını söyleyen Çimen, "Gönüllü olarak yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında Cumhuriyetimizin yıl dönümüne yakışır bir süsleme yapmış olmaktan memnunuz" dedi.

15 TEMMUZ VURGUSU
Bu yıl düzenledikleri organizasyonun kendileri açısından çok daha önemli olduğunu sözlerine ekleyen Çimen, 15 Temmuz'da Türk miletine kurulan hain tuzağı da unutmadıklarını, etkinlikte bu konuya da dikkat çekeceklerini söyledi. Çimen, "Bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi sırasında canları pahasına demokrasiye sahip çıkan şehitlerimizi de anacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anıtkabir’e 100 bin çiçek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN