Gelin gazi, damat gazi

15 Temmuz’da FETÖ’cü hainlerin darbe girişimine karşı sokağa çıkan Eşref Çelik ve nişanlısı Kardelen Etli kurşunların hedefi oldu. 2 Ekim’de olması gereken düğünleri tedavileri nedeniyle ertelenen çift önceki gün törenle evlendi. “Cumhurbaşkanımız ‘sokağa çıkın’ deyince vatan için sokağa çıktık” diyen çift “Vatan seninse vurulacaksın. Daima önceliğimiz vatanımız, milletimiz. Çocuğumuz olursa onu 15 Temmuz ruhuyla yetiştireceğiz” diye konuştu

Giriş Tarihi: 30.10.2016
Gelin gazi, damat gazi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz gecesi FETÖ'nün hain darbe girişimine karşı halkı sokağa davet etmesinin ardından Eşref Çelik de Keçiören'deki evinden çıktı. Çelik, kendisini yalnız bırakmak istemeyen nişanlısı Kardelen Etli'yi de yanına alarak çatışmaların yoğun olarak yaşandığı Ankara Emniyeti'nin önüne gitti. Burada FETÖ'cü askerlerin açtığı ateş sonucu Eşref'e 2, Kardelen'e de bir kurşun isabet etti. Ağır yaralanan Eşref ile Kardelen hastanedeki tedavilerinin ardından hayati tehlikeyi atlatınca Çorum Valiliği ve Keçiören Belediyesi'nin desteği ile ertelediklerini düğünlerini gerçekleştirdi.

2 EKİM'DE EVLENECEKLERDİ
Normal şartlarda 2 Ekim'de düğünlerini yapacaklarını ancak yaralandıkları için düğünlerini ertelediklerini ifade eden damat Çelik "15 Temmuz'da hep beraber yola çıktık. O gece vurulduğumuzda kendi imkânımız ile hastaneye gittik. İki kurşun bana isabet etti. Bir kurşun da nişanlıma isabet etti. Kurşunun biri hala vücudumda bulunuyor. Normalde biz 2 Ekim'de düğünümüzü yapacaktık. Vurulduktan sonra düğün ertelendi. Devlet büyüklerimiz de ertelemeyelim, düğünü yapalım diyince biz de düğünümüzü yapmaya karar verdik" dedi. Yaşadıklarını SABAH Ankara'ya anlatan Çelik şöyle devam etti: "Biz vatan için, bayrak için sokağa çıktık. Ben çıkarken nişanlıma da abdest aldırdım. Sonuçta ucunda ölüm var. Ben vurulunca değil de nişanlım vurulunca çok kötü oldum. 10 kere olsa yine vurulurum. Vatan seninse vurulacaksın. İki gazi olarak düğün yapmak çok ayrı bir duygu... Hani derler ya, 'Ölüme gider misin benimle?' Bu bizde gerçek oldu. Biz beraber ölüme gittik. Bazı şeyleri Allah'a şükür beraber atlattık. Allah'ta nasip etti bugün de yollarımızı birleştiriyoruz."

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE ŞÜKRAN BORÇLUYUZ
Gazi çiftin kına gecesine katılan ve çifte altın hediye eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Bu özel günlerinde aralarında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Çünkü her ikisi de 15 Temmuz gecesinde meydanlara çıktılar. Çatışma noktalarına giderek, canlarını ortaya koyarak milletine, devletine sahip çıktılar. Her ikisi de aynı heyecanı yaşayıp gazi olmuşlar. Ben her ikisini de tebrik ediyorum. Aslında daha önce yapılması gereken bir düğünü 15 Temmuz'daki darbe nedeniyle ertelemişler. Onlar mutluluklarına şimdi erişiyorlar. Allah hayırlı etsin her ikisine de... Biz onlara şükran borçluyuz. Keçiören Belediyesi olarak yanlarındayız" görüşünü dile getirdi.

NİŞANLIMI YALNIZ BIRAKMADIM
Nişanlısı Eşref'i o gece yalnız bırakmak istemediğini belirten Kardelen Etli ise, "Nişanlım o gece kendisi gitmek istedi. O gitmek isteyince ben de onu asla yalnız bırakamazdım. Ben de onunla gittim. Orada çok kötü şeyler yaşadık. Ama önemli olan onunla birlikte olmaktı. Şimdi biraz geç olsa da düğünümüzü yapıyoruz. İki gazi olarak düğün yapmak çok güzel bir duygu. Biz o gece vatanımızı korumaya gittik. Ama ortamın bu kadar kötü olduğunu bilmiyorduk. Eşref'in orada vurulması, benim vurulmam... İki gazi olarak eğer çocuğumuz olursa onu aynı o gecenin ruhu ile yetiştireceğiz. Bizim çocuğumuz vatanını koruyabilmek için gözünü kırpmadan gidebilmeli" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelin gazi, damat gazi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN