Esenboğa’da iki ihtimal

Giriş Tarihi: 3.11.2016
Esenboğa’da iki ihtimal

Keçiören Metrosu’nun tamamlanmasının ardından çalışmaların başlanacağı Esenboğa Metrosu için iki yol güzergâhı üzerinde duruluyor

Ankaralıların heyecanla beklediği ve yılsonu hizmete girecek olan Keçiören Metrosu'nda test sürüşleri devam ederken bu projenin ardından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek Esenboğa Metrosu'nda da güzergâh çalışmaları sürüyor. Başbakan Binali Yıldırım, Keçiören Metrosu'nun test sürüşlerinin başladığı gün Kalaba Meydanı'nda yaptığı konuşmada Esenboğa Metrosu'nun yılsonu ihaleye çıkacağı müjdesini verirken Bakanlık, bu proje ile ilgili iki yol güzergâhı üzerinden projelendirme çalışmalarına devam ediyor.

KIZILAY YA DA KUYUBAŞI
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda ilk güzergâha göre Esenboğa Metrosu yılsonu tamamlanacak olan Keçiören Metrosu'nun Kuyubaşı İstasyonu'ndan başlayarak Çubuk'ta inşaat çalışmaları süren Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kampusuna kadar uzanıyor. Ulaştırma Bakanlığı'nın en çok üzerinde durduğu güzergâh çalışması her ne kadar bu olsa da Bakanlık ikinci bir güzergâh üzerine de çalışmalar yürütüyor. Bir diğer adıyla Havaray olan Esenboğa Metrosu'nda ikinci güzergâh olarak ise Hacı Bayram bölgesini de kapsayarak direk Kızılay üzerinden Esenboğa Havalimanı ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'ne gidecek şekilde planlandı. Her iki yol güzergâhı ile ilgili son kararı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esenboğa’da iki ihtimal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN