Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saraycık’ta kentsel yenileme başladı

Türkiye’nin en büyük dönüşüm projelerinden Saraycık’ta çalışmalar başladı. Projeyle 20 bin konut inşa edilecek

Giriş Tarihi: 5.11.2016
Saraycık’ta kentsel yenileme başladı
Sincan Belediyesinin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile başlattığı Saraycık Kentsel Yenileme Projesi'nde ikinci adım atıldı. İhale süreci geçtiğimiz günlerde tamamlanan Saraycık Kentsel Yenileme Projesi için yüklenici firmalar saha üzerindeki çalışmalarına başladı. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Saraycık Mahallesi yakın gelecekte yüksek standartlı modern bir şehre dönüşecek" diye konuştu.

100 BİN KİŞİYE YAŞAM ALANI
TOKİ'nin Türkiye genelinde yürüttüğü en büyük projelerden olan Saraycık Kentsel Yenileme projesi ile Ankara'nın batısı Sincan'da yepyeni bir şehir kuruluyor. Başlangıç aşamasından bitimine kadar bölge halkının çıkarlarının korunduğu Saraycık Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ile Sincan'da örnek bir yaşam alanı doğuyor. Yıllardır sosyal açıdan yoksun olan Saraycık Mahallesi, modern binaları, yolları, sosyal donatı alanları, yeşil alanları ve eğitim alanlarıyla hak ettiği değere kavuşacak. Mülk sahiplerinin beklentileri de dikkate alınarak hazırlanan Saraycık Kentsel Yenileme Projesi ile 20 bin konutta 100 bin kişiye yaşam alanı sunulacak. Projede, 7 cami, 6 sosyal tesis, alışveriş merkezi, 2 kapalı pazar yeri, sağlık tesisleri ve 10 eğitim alanı bulunacak.

İLK İKİ ETAP İÇİN ŞANTİYE KURULDU GECEKONDU YIKIMLARI SÜRÜYOR
500 hektarlık alan üzerinde gerçekleştirilecek olan Saraycık Kentsel Yenileme Projesi'nin ilk iki etabının ihalesi 20 ve 28 Eylül tarihlerinde TOKİ tarafından gerçekleştirildi. İhale sürecinin sonlanması ile yer teslimi yapılan yüklenici firmalar da harekete geçti. İlk iki etabı kapsayan bin 945 konut, 5 ticaret merkezi, 2 cami ve 32 derslikten oluşan ilköğretim okulu için şantiye kurulumu gerçekleştirildi. Üçüncü etap için 28 Kasım'da ihaleye çıkılacak. Tapu ve kamulaştırma işlemleri tamamlanan gecekonduların yıkım çalışmaları gerçekleştirilirken anlaşma sağlanamayan hak sahiplerine ilişkin mahkeme süreci de devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saraycık’ta kentsel yenileme başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN