Türkiye'nin en iyi haber sitesi

30 yıllık Mogan hayali 15 ayda gerçek olacak

Gölbaşı’nın 30 yıldır temizlenemeyen doğa harikası gölü Mogan’da çalışmalar gelecek ay başlıyor. Mogan, 450 gün sürecek temizlikle eski günlerine dönecek

Giriş Tarihi: 8.11.2016
30 yıllık Mogan hayali 15 ayda gerçek olacak
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Mogan Gölünün sadece Gölbaşı'nın değil, Türkiye'nin ve Ankara'nın değeri olduğunu belirterek, "30 yıldır gölün temizliği gündemde olmasına rağmen, bugüne kadar atılan adımlar maalesef boştu. 15 Temmuz'da imzalanan protokol ile kasım ayı içerisinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından teknelerimiz temizlik için gelecek" dedi.

2017 MİLAT OLACAK
Temizlik işleminin 450 gün olarak belirlendiğini aktaran Duruay, Gölbaşı için hükümetten istedikleri en büyük yatırımlardan birinin Mogan Gölü temizliği ve Konya Yolu'nun yapılması olduğunu belirtti. Duruay, "Konya Yolu'nun yapılması hakkında güzel gelişmeler var. Önümüzdeki sene içerisinde Konya Yolu'nu alt tarafa alıp Gölbaşı'nın iki yakasını bir araya getireceğiz" diye konuştu. Duruay, "30 yıldır gölün temizliğinin gündemde olmasına rağmen, bugüne kadar atılan adımlar maalesef boştu. Ama son zamanlarda yapmış olduğumuz girişimler sonucunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan ihale Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na devredildi. 15 Temmuz da imzalanan protokol kasım ayı içerisinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından teknelerimiz temizlik için gelecek. Temizlik işlemi 450 gün olarak belirlendi. Tekneler önümüzdeki ay göle inecek ve inşallah seneye de Mogan Gölü'nün eski temiz haline döneceğine inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 yıllık Mogan hayali 15 ayda gerçek olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN