Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geri dönüşüm seminerleri başlıyor

Binlerce öğrenciyle geri dönüşüm üzerine çok sayıda çalışmaya imza atan Mamak Belediyesi bu yıl da genç kuşaklara çevre bilinci aşılayacak

Giriş Tarihi: 8.11.2016
Geri dönüşüm seminerleri başlıyor
Mamak Belediyesi ilçe sınırları içinde geri dönüşüm hizmete veren firmalarla birlikte ilçede bulunan okullarda geri dönüşüm seminerleri düzenleyecek. İlçe sınırları içerisinde bulunan 70 ilköğretim okulunda düzenlenecek seminerlerle geri dönüşümün önemi çocuklara anlatılacak. Geri dönüşümün hem çevre hem de ekonomi açısından son derece önemli olduğunu dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Özellikle çocukların bu konuda bilinçlenmesini son derece önemsiyoruz" dedi. Akgül, geri dönüşüm çalışmalarının her yönüyle desteklenmesi gerektiğini de vurguladı.

EKONOMİYE KATKI
Akgül, "Geri dönüşümle hem milli kaynaklara hem de ekonomiye ciddi kazanımlar elde etmek mümkün" diye konuştu. Mamak'ta geri dönüşüm çalışması yapan firmaların uzman çevre mühendisleri tarafından verilecek seminerler ilköğretim 4. sınıflara yönelik yapılacak. Çeşitli materyallerle de desteklenecek eğitim seminerleri ile öğrenciler bilinçlendirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geri dönüşüm seminerleri başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN