Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak’ta ağaçlar naklediliyor

Mamak Belediyesi, Başkentray projesinin geçiş güzergâhında bulunan ağaçları, zarar görmemeleri için özel araçlarla naklediyor

Giriş Tarihi: 12.11.2016
Mamak’ta ağaçlar naklediliyor
Mamak Belediyesi ilçe sınırları içerisinde çalışmaları devam eden Başkentray projesinin geçiş noktaları üzerinde bulunan ağaçları, çalışmalarda zarar görmemesi için başka noktalara taşıyor. Çalışmaları büyük bir titizlikle yürüten ekipler, hassas tür ve ekonomik değeri yüksek olan mavi ladin, batı ladini, mavi servi, leylandi gibi ağaçları Büyükşehir Belediyesi'nden getirilen özel araçlarla nakletti.

YENİDEN TOPRAKLA BULUŞUYOR
Kıbrıs Mahallesi'ne nakledilen ağaçlar yine aynı titizlikle toprakla buluşturuluyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Başkentray kapsamında ilçemiz sınırları içerisinde yürütülen çalışmalarda taşınabilir durumda olan ağaçları naklederek zarar görmesini engelliyoruz. Yeşil alan ve ağaçlarımızı koruyoruz" dedi.

DAYANIKLI İSE SAKSIYA ALINIYOR
Hassas türleri hızlıca toprakla buluşturan Mamak Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri dayanıklı olan türleri taş budama yaparak 100 litrelik büyük saksılara alarak muhafaza ediyor. Saksılara alınarak muhafaza edilen dayanıklı türler de mart ayında ilçede belirlenen noktalara nakledilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak’ta ağaçlar naklediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN