‘Işıktan hızlı’ açılış yaptı

Giriş Tarihi: 16.11.2016
‘Işıktan hızlı’ açılış yaptı

Çankaya Belediyesi’nin Cahit Sıtkı Tarancı adına açtığı çocuk parkı elektrik sistemi bitmediği için karanlık içinde kaldı. Çocuklar parkta oynamaktan, büyükler ise geçmekten korkuyor

CHP'li Çankaya Belediyesi, ünlü şair Cahit Sıtkı Tarancı'nın adını taşıyan parkın açılışını yaptı yapmasına ama ışıklandırmayı unuttu. Şairin yakınlarının da katılımıyla "Atatürkçü ve aydınlık" nesiller için iyi dileklerde bulunularak yapılan açılışın üzerinden haftalar geçmesine rağmen park her gece "karanlıklar" içinde kalmaya devam etti. Mahalle sakinleri bugün, yarın derken bir ay boyunca parkın aydınlatılmasını bekledi ancak nafile... Hizmette sınır olmadığını gösteren Çankaya Belediyesi, ünlü şair Cahit Sıtkı'nın da kemiklerini sızlattı.

AYDINLIK İSTEDİ PARKI KARARTTI
"Memleket İsterim" ve "Yaş 35" şiirlerinin sahibi ünlü şair Cahit Sıtkı Tarancı'nın adına Çankaya Belediyesi tarafından yapılan park, 19 Ekim'de Dikmen'deki Sokullu Mehmet Paşa Caddesi üzerinde hizmete açıldı. 7 bin 950 metrekare büyüklüğünde olan parkın açılışına şairin akrabaları da katıldı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, açılışta yaptığı konuşmada, "Atatürkçü, aydınlık yolda yürüyen nesiller yetiştirmek zorundayız. Bunun için her Cumhuriyet Halk Partili belediye yurt ve kreşler açmalı" dedi.

"BİZ BİLE ZOR YÜRÜYORUZ"
Taşdelen, her ne kadar "Aydınlık yolda yürüyen nesiller yetiştirmek zorundayız" diye konuşsa da açılan parkın yaklaşık 1 aydır karanlık olması çevrede oturan vatandaşların tepkisini çekti. Mahalle sakinleri, CHP'li Başkan Taşdelen'e, "Henüz elektrik sistemi dahi tamamlayan parkı neden açıyorsunuz?" diye sordu. Mahalelliler, "Parkın elektrik çalışması daha yeni yapılıyor. Bizim bildiğimiz, bir yerin açılışı yapılıyorsa orası tamamen kullanıma hazır hale gelmiştir. Ancak parkın durumu ortada... Geceleri kapkaranlık... Bırakın parkın içinde çocukların oynamasını biz bile zor yürüyoruz" diyerek tepki gösterdi. Çankaya Belediyesi'nin bu konu ile ilgili ne cevap vereceği ise merak konusu oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Işıktan hızlı’ açılış yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN