HalkKart’la alışveriş başladı

Giriş Tarihi: 22.11.2016
HalkKart’la alışveriş başladı

Kısa sürede 50 bin eve girmesi planlanan HalkKart’la alışveriş dönemi başladı. Başkan Yaşar, kartla ilk alışverişini de yaptı

Yenimahalle Belediyesi'nin flaş projesi HalkKart hızla büyüyor. Projenin uygulamaya geçmesinin üzerinden 15 gün gibi kısa bir süre geçmesine rağmen kısa sürede 10 bin vatandaş Halk- Kart'ını aldı. Yenimahalleliler HalkKart'larıyla gıdadan giyime, kırtasiyeden benzine, kişisel bakımdan ziynet eşyalarına kadar geniş bir yelpazede 276 firmanın yüzde 1'den başlayan ve yüzde 50'ye varan indirimlerinden faydalanmaya başladı. Türkiye'de ilk defa uygulanan proje ile hem halka hem de esnafa kazandırmayı hedeflediklerini kaydeden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Kısa bir zaman sonra tüm Yenimahalleliler Halk- Kart'ı kullanmaya başlayacak. 50 bin aileye kart dağıtmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

HER EVE BİR HALKKART
Yenimahalle'de ikamet eden veya işyerleri Yenimahalle'de olan vatandaşlar, HalkKartları ile büyük indirimlerin keyfini çıkarırken, hemşehrilik bilinci içerisinde Yenimahalle'de yaşamanın ayrıcalığını hissediyor. Kendisi de HalkKartla alışveriş yapan Başkan Yaşar, "Kart sahibi vatandaşlarımıza indirimli olarak alışveriş yapılabilecekleri kurumları web sitemizden, dış ortam LED ekranlarımızdan, SMS ve elektronik postalar üzerinden sürekli güncelleyerek yayınlıyoruz. Şimdilik bu kart 50 bin haneye girecek. Amacımız Yenimahalle halkının ekonomisine katkıda bulunmak ve esnafa yarar sağlamak. Bu proje hem tüketicinin ve hem de satıcının yararına. Bu kart ile Yenimahalle'de hizmet eden kurumlarla vatandaşlar, ekonomik bir döngü yaratacak ve Yenimahalle'nin ekonomisinin canlanacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HalkKart’la alışveriş başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN