Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kenan Sofuoğlu, Ankara’da hayranlarıyla bir araya geldi

Giriş Tarihi: 22.11.2016
Kenan Sofuoğlu, Ankara’da hayranlarıyla bir araya geldi

Başkentte hayranlarıyla buluşan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, zeka küpünün zorlu oyunlarını da çözmeyi başardı

Dünya şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Ankara'da hayranlarıyla buluştu. Sofuoğlu, aynı zamanda kendi takımı ile Red Bull Mind Gamers kübünün içindeki zorlu oyunları çözmeyi başardı. Budapeşte'de yapılacak Dünya Finali yolculuğu öncesi Red Bull Mind Gamers'ın Ankara elemesi 17-20 Kasım tarihleri arasında Armada Hayat Sokağı'nda gerçekleşti. Zorlu akıl oyunları mücadelesinin Ankara elemesinde beş kez Dünya Şampiyonu olan motosikletçi Kenan Sofuoğlu da mücadele etti. Kenan Sofuoğlu, TOGED Başkan Yardımcısı Ufuk Şahin, Taleworlds Entertainment Başkan Yardımcısı Harun Yıldız ve sosyal medya fenomeni Mervan Tepelioğlu kurdukları takımla Red Bull Mind Gamers kübünün içine girdi. Kenan Sofuoğlu ve takımı, en hızlı zamanı yaparak küpten çıkmaya çalıştı ve birbirinden zorlu zeka oyunlarını çözmeye çalıştı.

HEDİYESİ BUDAPEŞTE
Sanal ortam ve gerçek dünyayı bir araya getiren Red Bull Mind Gamers oyununda yarışmacılar farklı zekâ oyunları ile karşı karşıya geliyor. Şehir elemelerinde yarışmacılar 4'erli takımlar halinde yarışma alanında oluşturulan dev bir küpün içindeki oyunları takım halinde çözmeye çalışıyor. Oyunları en kısa sürede tamamlayan takım Dünya Finali için Budapeşte biletini kapacak.

'GÜZEL TECRÜBE OLDU'
Ankara'da yaşadığı deneyim sonrası düşüncelerini dile getiren Kenan Sofuoğlu, "Arkadaşlarım da benim gibi oyuna yabancıydı. Oyunun bitirme oranı yüzde 35'ti, biz de bitirmeyi başardık. Bu oyunlar insanın zekasını geliştiren oyunlar, içeride spor yapmadım ama terledim. Ekip olarak birbirimize yardımcı olduk. Oyunun içinde oyunu öğrendik. Red Bull Mind Gamers, benim için çok güzel bir tecrübe oldu" dedi. Dünya finalinde kaçış odasından en hızlı zamanda çıkabilen takım ise Red Bull Mind Gamers'ın dünya şampiyonu olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kenan Sofuoğlu, Ankara’da hayranlarıyla bir araya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN