Mamak’ta tasavvuf müziği korosu kuruldu

Mamak Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Bölümü başkentte bir ilke imza attı. Konservatuvarda 34 kadından oluşan tasavvuf müziği korosu kuruldu

Giriş Tarihi: 22.11.2016
Mamak’ta tasavvuf müziği korosu kuruldu
Mamak Belediyesi Konservatuvarı'nda tamamı kadınlardan oluşan tasavvuf müziği korosu kuruldu. Koroda bulunan kursiyerlerin bir kısmı başkentin ilçe müftülükleri bünyesinde çalışan personelden oluşuyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül "Kadınlar Tasavvuf Müziği Korosu'ndaki kursiyerlerimiz Ali Toprak yönetiminde nota ve makam öğreniyor. Her konuda olduğu gibi ses konusunda da eğitim son derece önemli. Tasavvuf Müziği Korosu'na katılan kursiyerlerimiz burada öğrendikleriyle Kuran-ı Kerim'i daha güzel şekilde okuyacaklar ve kendi talebelerine de daha donanımlı bir şekilde eğitim verecekler" dedi.

NOTA EĞİTİMİ VERİLİYOR
Tasavvuf Müziği Korosu Mamak Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Bölümü Başkanı Ali Toprak'la eğitim çalışması yapıyor. Eğitimlerde deneyimli sanatçı Toprak kursiyerlere nota, Türk Müziği Makamları gibi geniş kapsamlı bir eğitim veriyor. Kursiyerler ayrıca güzel kaside okuma ve mevlit okuma çalışmaları da yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak’ta tasavvuf müziği korosu kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN