Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyelerde FETÖ temizliği sürüyor

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalarla Büyükşehir ve ilçe belediyelerinden şimdiye kadar 107 kişi uzaklaştırıldı

Giriş Tarihi: 23.11.2016
Belediyelerde FETÖ temizliği sürüyor
FETÖ'cülerin 15 Temmuz gecesi kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından tüm kurumlarda olduğu gibi Ankara'daki belediyelerde de bu yapıyla bağlantılı olan isimler tespit edildi. Başta Ankara Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olmak üzere belediyelerin kurduğu komisyonlarda yapılan araştırmalar sonucu çok sayıda isimin FETÖ ile bağlantılı olduğu ortaya çıktı.

LİSTELER İNCELENİYOR
Ankara Valiliği ve belediyelerin oluşturduğu listeler çerçevesinde görevden alınan 107 FETÖ'cünün ismi 677 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'de yayınlandı. Yayınlanan listeye göre; Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden 77 kişinin işine son verilirken Keçiören Belediyesi'nden 14, Mamak Belediyesi'nden 8, Sincan Belediyesi'nden 9, Elmadağ'dan 3, Altındağ'dan 2, Kahramankazan'dan 3, Beypazarı ve Gölbaşı'ndan 2 kişi görevden alındı. Etimesgut ile Çubuk Belediyesi'nden ise birer kişinin işine son verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyelerde FETÖ temizliği sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN