Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Erdoğan’ı görünce rahatladık’

Rus muhalefet lideri Jirinovski, 15 Temmuz hain darbe girişiminde hiç uyumadıklarını belirterek, “Erdoğan’ın soğukkanlı simasını televizyonda gördükten sonra rahat ettik” dedi

Giriş Tarihi: 23.11.2016
‘Erdoğan’ı görünce rahatladık’
Türkiye ile Rusya Federasyonu arasında son dönemde artarak gelişen ilişkilere katkı sağlamak amacıyla, geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı kararla Ankara'ya davet edilen Rusya Federasyonu Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Vladimir Jirinovski ve beraberindeki milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i makamında ziyaret etti. Rus uçağının düşürülmesi olayını provokasyon olarak değerlendiren ve bu yaşananların her iki topluma da anlatılması gerektiğini belirten Jirinovski, FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi kalkıştığı hain darbe girişimi ile ilgili de, "Bunu yapmaya kalkışanlara olumsuz bir tepki verdik. Sayın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının duruşunu, soğukkanlılığını son derece takdir ettik. Aynı gün başkente döndü ve onu destekleyen güçlerle beraber hareket ederek 1 gün içerisinde ülkeyi tekrar sükûnete kavuşturmuştur" ifadelerini kullandı.

'İHRAÇLARI DOĞRU BULUYORUZ'
Jirinovski, "O gece Moskova'da hiç uyumadık ve çok tedirgindik. Sayın Erdoğan'ın soğukkanlı simasını televizyonda gördükten sonra artık Türkiye'nin sağlam bir zemin üzerinde olduğunu anladık ve rahat ettik. Şubat 2014'te Ukrayna'da buna benzer bir girişim olumlu bir şekilde sonuçlanınca Türkiye'de bu tarz girişimlerin mevcut kolluk kuvvetlerine ve polis teşkilatına yenildiğine biz gerçekten çok sevindik. Dün Kiev'de sözde devrimin 3. yılını kutladılar. Ülkenin durumuna bakıldığında ülke çok güçsüzleşti. Şu anda Sayın Erdoğan'ın hukuk, üniversiteler, polis teşkilatı ve istihbaratta yürütmekte olduğu temizlik çalışmaları, FETÖ yanlılarını bulup ihraç etmelerini çok doğru buluyoruz. Bu gerçekten güçlü bir lider olduğunun göstergesidir" dedi. Jirinovski Türkiye'nin Şangay 5'lisine katılması için de her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Erdoğan’ı görünce rahatladık’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN