Bu kış sokakta ne yaparız?

Giriş Tarihi: 24.11.2016
Bu kış sokakta ne yaparız?

Çankaya’ya bağlı Boztepe Mahallesi’ndeki 33 yılık gecekonduları küle dönen 6 kişilik Sucu ailesinden ‘Sokakta kaldık’ feryadı geldi

Sucu ailesinin 33 yıldır yaşadıkları gecekondu, geçtiğimiz cuma günü elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın sonucu küle döndü. Oturulamayacak durumdaki evlerini terk eden 6 kişilik aile, komşularına sığındı. Sucu ailesinin gelini olan 2 çocuk annesi Gülay Sucu, yangın sonucu 6 kişilik aile olarak yakınları ve komşularının yanında yaşam mücadelesi vermeye çalıştıklarını söyledi. Sucu, "Komşularımız, yaşadığımız sıkıntılara çare olmaya çalışıyorlar, ama nereye kadar bizlere yardımcı olacaklar? İtfaiye gelene kadar her şeyimiz yandı. İtfaiye ekipleri 'ev oturulamaz' diye rapor verdi. Bize 'Şunu yapacağız, bunu yapacağız' diye bir sürü vaatler veriliyor, ama kimse bize yardımcı olmadı. Devletimizden bu yaşadığımız mağduriyetin biran önce giderilmesini istiyoruz" dedi.

'YARDIM BEKLİYORUZ'
Eşinin bir işi olmadığını ve kayınvalidesiyle 12 yaşındaki kızı Elif'in hasta olduğunu belirten Sucu, yetkililerden yanan evlerinin yeniden yapılmasını talep ederek şöyle konuştu: "Kayınpederimin aldığı emekli parası, sağlık giderlerine yetmiyor. Üstelik de bir sürü borçları var. Zaten zor günler yaşıyorduk. Bu çıkan yangınla tümden mağdur olduk. Şimdi yiyecek ekmeğe muhtaç kaldık. Komşularımız bize kaç gün daha bakabilecekler. Bu kış gününde sokakta mı yaşayacağız? Soğuk kış gününde durumumuza bir an önce el atılmasını istiyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kış sokakta ne yaparız?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN