Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2’nci elde Ankara merkezli canlı bir piyasa oluşuyor

Avrupa’nın en büyük otomotiv yaşam ve alışveriş merkezi Otonomi, 2’nci el otomobil piyasasında yeni bir milat olarak yerini aldı

Giriş Tarihi: 25.11.2016
2’nci elde Ankara merkezli canlı bir piyasa oluşuyor
Günde 11 bin ziyaretçi ağırlayacak kapasitede, 9 bin aracın giriş çıkış yapabildiği ve 12 bin aracın aynı anda sergilenebildiği Otonomi, ulaşım imkanları ile de "Türkiye'nin her yanına sadece 1 saat mesafede"… Otomotivde 2. el piyasanın kalbi artık, Ankara'da kapılarını açan otomotiv yaşam ve alışveriş merkezi Otonomi'de atıyor. Ankara'daki galerileri bünyesinde toplayan Avrupa ve Ortadoğu'nun en büyük otomotiv yaşam ve alışveriş merkezi Otonomi'nin faaliyete geçişi, sektör için adeta yeni bir milat oldu. Otonomi ile otomobil piyasası kökten değişiyor. Özellikle 2. el araç ticaretinde çıtayı yükselterek bu işi kurumsal bir yapıya kavuşturan Otonomi'nin sunduğu zengin araç yelpazesi ve sağladığı özel imkanlarla 2. elde Ankara merkezli canlı bir piyasa oluşuyor.

DOLULUK ŞİMDİDEN YÜZDE 70
Esenboğa Havalimanı Yolu, Akyurt Kavşağı'ndaki yaklaşık 400 dönümlük bir alanda kurulu Otonomi'de 2. el araçlar için yapılan 551 showroomda doluluk şimdiden yüzde 70'e ulaştı. Sıfır araçlara yönelik 10 oto plazanın yapımına da başlanıyor. Tamir bakım hizmetlerinin verileceği 13 işyerinden oluşan teknik servis bölümü ile yedek parça, otomobil camı ve akü satan işyerleri de faaliyete geçiyor. Otonomi'de, bankalar, noter ve trafik tescil bürosu, bir ekspertiz merkezi, test sürüş alanı, bir fotoğraflama merkezi ile filo kiralama hizmetleri de yer alıyor. Kampus içinde ayrıca çeşitli konularda 28 işyeri ve 48 ofis bulunuyor. Akaryakıt istasyonu, 5 yıldızlı otel, kafe ve restoranlar ile kuru temizlemeden kırtasiyeye, camiden AVM'ye diğer tüm hizmet birimlerinin yer aldığı Otonomi, bir ticaret merkezinin ötesinde; ailecek tam gün vakit geçirilebilecek, gezi, eğlence ve gastronomi hizmetlerini bir arada sunan çok yönlü bir "yaşam merkezi" niteliğinde...

ZENGİN MARKA VE FİYAT SEÇENEĞİ
araç almak isteyenler, binlerce araç içinde aradığı her marka ve modeli Otonomi'de; aynı çatı altında bir arada bulabiliyor, farklı marka ve fiyat seçeneklerini değerlendirerek istediği aracı tüm yasal işlemlerini aynı yerde gerçekleştirip her türlü testleri yapılmış biçimde ve Otonomi garantisiyle satın alabiliyor. Aracını satmak isteyenler de Otonomi güvencesi altında güven içinde, zarara uğramadan devrini gerçekleştiriyor. Aynı zamanda Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) ve Başkent Otomobilciler Derneği'nin (BOD) de Yönetim Kurulu Başkanı olan OTONOMİ Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, vatandaşların zengin marka ve fiyat seçeneklerini değerlendirerek ihtiyacı olan aracı her türlü işlemini aynı çatı altında yaparak satın alabileceği yeni bir dönem başlattıklarını ifade ederek, noter ve banka şubesinin açılmasıyla işlemlerin hız kazandığını ifade etti.

ALIŞVERİŞ KÖYÜ DE HİZMETE GİRİYOR
Gün geçtikçe Otonomi'nin dinamizm kazandığını ve piyasanın canlandığını bildiren Erkoç, "Şu anda yüzde 70 doluluğa ulaştık. Yollarımız bitti, kampus içi düzenlemeler tamamlandı. Ekspertiz merkezimiz, otomobil tamirhanelerimiz, kaporta boya, akü satış bölümlerimizin de yapımı bitmek üzere. Benzinliğimiz açılıyor. Bir de devam eden bir 'Alışveriş köyü' projemiz var. Herhalde bir aya kalmaz inşaatımız başlar, kısa bir sürede de burası biter" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2’nci elde Ankara merkezli canlı bir piyasa oluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN