Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyüdü ve tasarımcı oldu

Çocukken “Büyüyünce tasarımcı olacağım” diyerek hayaller kuran Kübra Arkan amacına ulaştı. Evinde bir atölye kuran Arkan, el emeği süs eşyalarını 25 kente göndermenin sevincini yaşıyor

Giriş Tarihi: 25.11.2016
Büyüdü ve tasarımcı oldu
Çubuk'ta yaşayan ev kadını Kübra Arkan, çocukluğunda hayalini kurduğu tasarımcılığı, bu alanda eğitimi olmamasına karşın evinde kurduğu atölyede hayata geçiriyor. Atölyeye çevirdiği evinde süs eşyaları yapan 23 yaşındaki Arkan'ın tasarım tutkusu ilkokulda başladı. Eline geçen her malzemeden süs eşyası yapan Arkan, "Büyüyünce tasarımcı olacağım" diyerek, hayaller kurdu. Ancak, annesinin rahatsızlığı ve imkânsızlıklar nedeniyle eğitimini devam ettiremedi. Evlendikten sonra hayalini gerçekleştirmek için eşinin de desteğiyle evini küçük bir atölyeye çeviren Arkan, internet üzerinden müşterilerine ulaşarak onların hayalleri ve istekleri doğrultusunda süs eşyaları tasarlıyor. Arkan, ürünlerini 25 şehre göndermenin mutluluğunu yaşıyor. Bir taraftan ailesi ve çocuğuyla ilgilendiğini diğer yandan da gelen siparişleri karşılamak için gece gündüz çalıştığını aktaran Arkan, "'Evde kendim için çeşitli ürünler yapıyordum. Bunları komşularım gördü ve çok beğendiler. Onlara da ürünler yapmaya başladım. İlk ürünüm gelinlik için spor ayakkabı oldu. O çok beğenildi. Ondan sonra bu işe devam etmeye karar verdim" dedi.

HEDEFİM TÜM TÜRKİYE'YE ULAŞMAK
Sipariş usulü ve isteğe göre tasarımlar hazırladığını anlatan Arkan, hedefinin Türkiye'nin 81 iline ürünlerini göndermek olduğunu dile getirdi. Kahve takımları ve porselen tabaklar üzerine çizmeyi çok sevdiğini dile getiren Arkan, şöyle konuştu: "Ankara'dan sonra farklı şehirlere de ürünlerimizi göndermeye başladık. İstanbul, İzmir, Malatya, Konya, Kayseri, Sivas, Bursa derken 25 ile ürünlerimizi gönderdik. Müşterilerimiz internet üzerindeki sayfamızdan ve tanıdıklar vasıtasıyla bize ulaşıyor. Gelin ayakkabısı, gelin buketi, gelin kuşağı, damat ve gelin fincanları, nikah şekeri, bebek şekeri, bebek takımı, bebek tulumu, bebek ve gelin tacı gibi bir çok ürünü tamamen kendim tasarlayıp yapıyorum."

İNSANLARI MUTLU ETMEYİ SEVİYORUM
Müşterilerin taleplerini de geri çevirmediğine değinen Kübra Arkan, insanların hayallerini gerçekleştirerek, onları mutlu etmeyi sevdiğini ifade etti. Arkan, ürünleri çeşitlerine göre 25 lira ile 250 lira arasında fiyata sattığını sözlerine ekledi. Eşinin hayalini gerçekleştirmek amacıyla kendisine destek olduğunu vurgulayan Necati Arkan ise, "Eşim çok istekli ve azimli çalışıyor. Onun hayalini inşallah gerçekleştireceğiz. Ben de sosyal medyada satışlarında yardımcı oluyorum ve kargo işleriyle ilgileniyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyüdü ve tasarımcı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN