Kadının şıklığı dikkat ister

Kadın her zaman bakımlı, her zaman özenli olmalıdır. Bir de çalışan kadınsanız kıyafetlerinize daha dikkat etmeniz gerekiyor

Giriş Tarihi: 25.11.2016
Kadının şıklığı dikkat ister
Giysilerimiz sürekli mesaj verir; yaşam tarzınızı, nasıl bir işte çalıştığınızı, kültürünüzü, ekonomik durumunuzu, ruhunuzu belli eder. O yüzden de çok dikkatli olmanız gerekir. İstemeden yanlış mesajlar verebilirsiniz. Özellikle iş hayatı çok iddialı kıyafetleri kaldırmaz. Biraz dozunu kaçırırsanız, sizi ciddiye almaları zorlaşabilir. Çünkü kıyafetiniz kişiliğinizin önüne geçtiği anda ön yargılar başlar. Tabii ki her zaman sade ve çok klasik giyinmekten söz etmiyoruz.

"YANLIŞ GİYİM SİLİK GÖSTERİR"
Ancak iş giysileri aynı zamanda sofistike görünmenizi de sağlamalı. Gereksiz ve büyük aksesuardan kaçınmalı, çalıştığımız sektör ile uyum içinde olmalıyız. Moda sektörü, medya, reklam veya sanatla uğraşılan bir sektörde avangart bir görünüm son derece rahat karşılanırken bir bankacı için aynı şeyi söylemek zor. Siz de bu sınırlar dahilinde zarif ve sofistike görünmeyi becerebiliyorsanız bu size iş hayatında avantaj sağlar ancak bu sınırları aştığınız takdirde görüntünüz işinizin önüne geçer. İş yaşamınızda daha etkin, dinamik olmanın giyim, beden dili ve genel imajınızdan geçtiğini de unutmayın. Yanlış giyim kişiyi yorgun, silik, sinirli, soğuk, fazla sıcak, ciddi veya ciddiyetsiz gösterebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadının şıklığı dikkat ister
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN