‘Milletimizin desteğiyle milletimize hizmet ediyoruz’

Giriş Tarihi: 25.11.2016
‘Milletimizin desteğiyle milletimize hizmet ediyoruz’

Türk Hava Kurumu, devlet bütçesinden hiçbir pay almadan, Türk halkının destek ve yardımlarıyla havacılık ve eğitim faaliyetlerini gerçekleştiriyor

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Kürşat Atılgan, kurumun hedeflerini anlattı. Atılgan, "1925'te temelleri atılan THK, cömert ve hayırsever milletimizin desteği ile büyük hizmetler başararak bugünlere geldi. Merkezi bütçeden hiçbir yardım almayan kurumumuz, kısıtlı kaynaklarla gençliğimizi havacılığa özendirmek ve vatandaşlarımıza nitelikli havacılık hizmeti sunabilmek için gayret etmektedir" diye konuştu. eğitimler tamamen ücretsiz "Ülke havacılığının kat ettiği bütün kilometre taşlarında THK'nın izi vardır" diyen THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan sözlerini şöyle sürdürdü: "Havacılık hassas ve pahalı bir iştir. Yıllardır dünyanın her yerinde yüksek ücretlerle verilen havacılık eğitimlerini daha yüksek kalitede ve tamamen ücretsiz veriyoruz. Milletimizin kurumumuza yaptığı ve yegâne kaynağımız olan bağış, fitre, zekât ve kurban derisi gelirleri sayesinde, ülke çapındaki 424 şubemiz ve kamplarımız aracılığıyla bu eğitimleri ücretsiz vermeyi sürdüreceğiz."

ÜNİVERSİTE HAYALİ GERÇEK OLDU
Atılgan, "Türkiye'nin dünya çapında bir havacılık eğitim merkezi olması, hava araçlarının üretildiği ve bakımlarının yapıldığı bir üs konumuna gelmesi devletimizin öncelikli hedeflerindendir. Bu hedefe katkı için ülkemizin ilk ve tek havacılık üniversitesini kurduk. Bugün istikbali göklerde arayan gençlerimizin hayallerini gerçekleştirirken ülke vizyonuna katkı sağlıyoruz" şeklinde konuştu.

ORMAN YANGININA KARŞI DEV KADRO
THK havadan yangın söndürme imkân ve kabiliyetine sahip ülkemizdeki tek milli kurumdur" diyen THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, "Böylece yangın riski yüksek bölgelerimizde her gün kalkışa hazır bekliyor ve ormanlarımızı yangınlardan koruyoruz. Türk Hava Kurumu desteğinizle on yıllar içinde kazandığı havacılık kabiliyetini insanımızın ihtiyacı için kullanıyor" ifadelerini kullandı.

'MİLLETİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ'
Türkiye'de ambulans helikopter ve uçaklarla; hasta, yaralı ve organ nakli için süratli hava ulaştırma desteği sağladıklarını belirten THK Genel Başkanı Atılgan, "Bir kısmını andığım bu hizmetlerin tümünün müsebbibi yüce gönüllü milletimizdir. Çünkü Türk Hava Kurumu sadece milletimizin bağışlarıyla varlığını sürdürüyor. Bu vesileyle THK ailesi ve hizmetlerimizden istifade eden vatandaşlarımız adına, bağışlarıyla bizi yaşatan milletimize gönülden teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Milletimizin desteğiyle milletimize hizmet ediyoruz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN