Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmen çiftin bahçesi 100 hayvanın yuvası oldu

Giriş Tarihi: 30.11.2016
Öğretmen çiftin bahçesi 100 hayvanın yuvası oldu

Adnan ve Sevda Gökhan Demir çifti, sokakta yaşayan kedi ve köpekleri bahçesinde besliyor. Bahçedeki hayvan sayısı şimdiden 100’e ulaştı

Çubuk'ta yavru, hasta ve yaralı sokak kedileri ile köpeklerini evinin bahçesinde besleyen öğretmen çift, hayatlarını sokak hayvanlarına adadı. Çubuk'a bağlı Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi'nde yaşayan çift, boş zamanlarını sokak hayvanlarına ayırarak, hayvanların barınması için evlerinin bahçesine çeşitli ebatlarda kulübeler yaparak onlara tahsis etti. Meliha Hasanali Bostan Çubuk Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Adnan Demir (47), 5 yıl önce tayinle geldikleri ilçede sokak hayvanlarıyla ilgilenilmediğini, yaralı ve aç olanlara kendi imkanlarıyla yardım etmeye karar verdiklerini söyledi. Demir, bu nedenle de bahçeli bir ev aldıklarını ve evlerini sokak hayvanlarıyla paylaşmaya başladıklarını belirtti.

20-25 KEDİ VAR
İlgilendikleri sokak hayvanlarının sayısının 20 ila 100 arasında değiştiğini anlatan Demir, birçok sokak hayvanını da sahiplendirdiklerini aktardı. Demir, "Elimizden geldiğince sokak hayvanlarına bakıyoruz. Hastalandıklarında veterinere götürüyoruz. Şu anda bahçemizde 20-25 kedi var. Tabii bunlar bizim kedimiz değil dışarıdan gelenler. Mama, su buldukları için buraya geliyorlar. Eşim de ben de çalıştığımız için bizim için yorucu oluyor. Öyle bir çoğaldılar ki en son eşimle kısırlaştırma yoluna ve sahiplendirme yoluna gittik. Sabahla kendi kahvaltımızı yapmadan onların yemeklerini veriyoruz" diye konuştu.

ÖĞRENCİLERİNE DE AŞILIYOR
Hayvanları sevmeyi ve onlarla ilgilenmeyi herkese tavsiye ettiklerini söyleyen Sevda Demir ise, bir öğretmen olarak özellikle öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak için ödevler verdiğini belirtti. Demir, hayvanların bakımı, iyileştirilmesi, aşısının yapılması için çaba gösterdiklerini anlatarak, "Ödev konularımın içerisinde mutlaka hayvanlarla iletişim oluyor. Bazen öğrencilerimizi buraya davet ediyorum, onlara hayvanlarla ortamımızı gösteriyorum. Hayvan sevgisi çocukların gelişiminde çok önemli" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmen çiftin bahçesi 100 hayvanın yuvası oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN