Türkiye'nin en iyi haber sitesi

28 Şubat’a siyah çelenk

28 Şubat’taki postmodern darbede tankların yürütüldüğü Sincan’da halk o kara günleri siyah çelenk ile protesto etti

Giriş Tarihi: 1.3.2017 ABONE OL
28 Şubat’a siyah çelenk
Dönemin Refah Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Necmettin Erbakan'a gözdağı vermek isteyen asker, 28 Şubat postmodern darbesi öncesi, 4 Şubat 1997'de Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Merkezi'nden çıkan çok sayıda tankla Sincan caddelerinde gövde gösterisi yapmıştı. O gün tankların namlularının çevrildiği Hitabet, bugünkü adıyla 15 Temmuz Şehitleri Camisi önünde toplanan yüzlerce Sincanlı, 20 yıl önce yaşanan o karanlık günleri protesto etti.

"VESAYETİ ÇÖPE ATALIM"
Sincanlılar, "28 Şubatların yaşanmaması için kararımız evet" yazılı siyah çelenkle Hitabet Camisi önünden Lale Meydanı'na yürürken AK Parti Sincan İlçe Başkanı Avukat Fatih Omaç, "Darbetçi ve vesayetçi zihniyete son vurmak için millet iradesi dışındaki tüm milletin iradesi dışındaki tüm vesayet odaklarını çöpe atmak için bir daha 28 Şubatların ve 15 Temmuzların yaşanmaması için Sincan 16 Nisan'da 'Evet' diyecektir" şeklinde konuştu.


Tankların Sincan caddelerinde boy göstermesini, dönemin kudretli paşası Çevik Bir, "Demokrasiye balans ayarı yapılıyor" diye yorumlamıştı.

'EN GÜÇLÜ SESLE EVET'
28 Şubat'tın fiziki izlerinin Sincan'dan silindiğini belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "28 Şubat Sincan'ın değil, Türkiye'nin ayıbıdır. Sincan muhafazakâr Anadolu insanlarının yaşadığı bir yer olduğu için kurban olarak seçilmiştir. Amaç Sincan üzerinden mevcut hükümeti yıpratmak ve devirme girişimiydi. Ancak Sincanlılar bu vesayet odaklarına 16 Nisan'da tüm Türkiye'ye en güzel cevabı verecek ve çok güçlü bir sesle evet diyecek" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
28 Şubat’a siyah çelenk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN