Kastamonu Günleri başladı

Giriş Tarihi: 17.3.2017
Kastamonu Günleri başladı

AKM’de başlayan Kastamonu Günleri, 19 Mart’a kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek

Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) 13'üncüsü düzenlenen Kastamonu Günleri, bu yıl da vatandaşın yoğun katılımıyla açıldı. Açılışa Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Yaşar Karadeniz ve Dernekler Federasyonu Başkanı Hasan Şen de katıldı. Kastamonu Belediyesi Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından halk oyunları gösterisi ve açılış konuşmaları yapıldı. Daha sonra Bakan Özlü tarafından kurdele kesilerek, stantlar gezildi. Bakan Özlü, yaptığı konuşmada ikinci kez Kastamonu etkinliğinde bulunduğunu dile getirerek, "Ben Düzceliyim. Küçükken babam derdi ki, 'Oğlum biz eskiden Kastamonu'ya bağlıydık'. Babamın bu söylemi bende Kastamonu'ya karşı bir sempati oluşturdu" ifadelerini kullandı.

ANKARA'YA İKİ SAAT
Bütün stantların dolu olduğuna dikkat çeken Kastamonu Belediye Başkanı Babaş ise, Kastamonu'nun yöresel ürünlerini sergilemeye çalıştıklarını ve ticari amaçla dışarıdan kimseyi almadıklarını ifade etti. Babaş, "Biz bunu Kastamonu'nun hem tanıtımı hem de turizm alt yapısı olarak, çok ilgi duyarak ve büyük bir hevesle gerçekleştiriyoruz. Ayrıca folklor ve turistik yerlerimizi, Kastamonu'nun doğal güzelliklerini de sergiliyoruz. Şu anda Kastamonu Ankara'ya 2 saat. 15 Temmuz İstiklal Tünelimiz açıldı, çok mükemmel ve konforlu bir yol haline geldi. Bu sayede 2 saatte Ankara'ya ulaşabiliyoruz" diye konuştu.

VATANDAŞ MEMNUN, ESNAF MUTLU
İlk günden oldukça yoğun katılımın olduğu organizasyonda Kastamonu'dan gelen esnaflar kendi yöresel ürünlerini tanıttı. Peynirinden pastırmasına, helvasından soğanına kadar çeşitli ürünler satışa sunuldu. Ankara'ya her yıl geldiklerini ifade eden esnaflar, belediyenin bu hizmetinden çok memnun olduklarını belirterek, belediye başkanına teşekkür ettiklerini dile getirdiler. Stantların arasında gezen vatandaşlar ise, yöresel ürünleri tatma fırsatı buldu. Geleneksel Kastamonu Günleri, 19 Mart'a kadar AKM'de devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kastamonu Günleri başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN