Lekeler birlikte geçirilen zamanın izidir

‘Oyuncu Anne’ olarak tanınan Şermin Çarkacı Yenimahalle’deki söyleşide anne ve babalara önerilerde bulundu: Şu oyunu oynarsak ev kirlenir, çocuğun kıyafetleri leke olur demeyin. Lekeler, birlikte geçirdiğimiz zamanın izleridir

Giriş Tarihi: 21.3.2017
Lekeler birlikte geçirilen zamanın izidir
Yenimahalle Belediyesi'nin '8 Yıl Festivali ve Halk Kart Tanıtım Toplantısı' Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde düzenlendi. İki gün süren alışveriş festivali ve etkinliklere katılan vatandaşlar sosyal medyada 'Oyuncu Anne' olarak tanınan Şermin Çarkacı'nın söyleşisine büyük ilgi gösterdi. 'Mutlu Çocuklar, Mutlu Aileler' adlı söyleşiyi Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da dinledi. Anne ve babalara önerilerde bulunan Çarkacı, katılımcılara mutlu çocuklar, mutlu aileler olabilmek için anne ve babaların yaptığı yanlışları ve doğruları kendi anneliğinden örnekler vererek anlattı. Söyleşide çocuklarıyla oynadığı oyunlardan ve onların hayal güçlerini geliştirmek için kendisinin ürettiği oyunlardan da bahseden Çarkacı, "Aman şu oyunu oynarsak ev kirlenir, çocuğun kıyafetleri leke olur demeyin. Kıyafetlerin üzerindeki lekeler, aslında birlikte geçirdiğimiz zamanın izleridir ve ne güzeldir ki birlikte oynanan bir oyunun, çocuğun ruhunda bıraktığı izleri hiçbir leke çıkarıcı silemeyecektir" diye konuştu.

'ZORLAMAYIN, OYUNA ÇEVİRİN'
Anneliğin yaratıcılığı zorladığını da vurgulayan Çarkacı, "Annelik bizi yaratıcılığa zorlar. Karşılaştığımız problemleri çözerken ne kadar yaratıcı, ne kadar farklı, ne kadar sakin olabilirsek o derece kolay çıkarız işin içinden. Zorlamak yerine, işi oyuna çevirmek başka türlü anlatarak sevdirmeye çalışmak bizim elimizde. Bütün mesele onlara alternatif sunabilmektedir. Alternatif sunan her zaman kazanır" dedi.


MUTLU ANNE, MUTLU ÇOCUK
Başkan Yaşar da "Aile şefkati, anne şefkati, baba şefkati bir çocuk için en değerli şeydir. Çocuk, annesi ve babası mutlu olursa daha da mutlu olur. Çocuk evde huzur olursa herkesten çok huzurlu olur. Bunu yapamayan ailelerin çocukları hem psikolojik olarak kötü etkileniyorlar, hem de ileride çeşitli kötü yollara karışarak suça ortak oluyorlar. Çocuklarımıza ancak doğru eğitim verebilirsek, gelenek ve göreneklerimiz doğru aktarırsak, ülkesine ve vatanına hayırlı evlatlar yetiştirmiş oluruz" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lekeler birlikte geçirilen zamanın izidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN