Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baba-oğul Türkiye için uçacak

İbrahim Dinçer, oğlu Kerem’le, Arnavutluk’ta yapılacak Yamaç Paraşütü Hedef Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek

Giriş Tarihi: 5.5.2017
Baba-oğul Türkiye için uçacak
Yamaç paraşütü yapan 47 yaşındaki İbrahim Dinçer ile 17 yaşındaki oğlu Kerem, örneğine az rastlanır bir olaya imza atacak. Baba-oğul, Yamaç Paraşütü Hedef Dünya Şampiyonası'nda aynı milli takımda yarışacak. Arnavutluk'ta 5-15 Mayıs tarihlerinde yapılacak şampiyonaya katılacak 6 kişilik Türk Milli Takımı'nda yer alan İbrahim Dinçer, oğluyla yarışmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Çocuğunuz, söylediğinizi değil yaptığınızı yapar derler. Kerem buna iyi bir örnek oldu" dedi.

"HEDEFİMİZ KÜRSÜYE ÇIKMAK"

Yaklaşık 30 yıldır havacılık sektöründe olduğunu dile getiren Dinçer, "1988'de paraşüt atlayışlarıyla başladım. Bursa'da Türk Hava Kurumu'nun, kurum dışı verdiği ilk eğitimlerde yer aldım. 17 yaşındaydım ve en genç katılımcı bendim. Başladık ve bırakamadık" diye konuştu. Yamaç paraşütünün Türkiye'de 1990'lı yıllarda başladığını kaydeden Dinçer, "Sadece yarışmıyorum, aynı zamanda Bursa ve çevre illerde eğitim veriyorum. Dünya Şampiyonası, bu yıl 5-15 Mayıs'ta Arnavutluk'ta, 20 ülkenin katılımıyla yapılacak. Hedefimiz kürs��ye çıkmak. Zaten yarışmanın amacı hedefe inmek. Bu yarışmaya katıldığımızdan beri 1 lira büyüklüğündeki her noktayı hedef olarak kabul ediyoruz" ifadelerini kullandı.

'BİNE YAKIN UÇUŞUM VAR, DAHA KAZA YAPMADIM ALLAH'A ŞÜKÜR'
Eşi Çiğdem Dinçer'in en büyük destekçisi olduğunu anlatan İbrahim Dinçer, "Eşim eskiden yarışmalarda beni desteklerdi. Artık taraf tutamıyor ama ağırlık Kerem'e kaydı. Kerem'e, 'Babanı geç de gel' diyor" dedi. Milli sporcu Kerem Dinçer ise havacılığa istemsizce girdiğini belirterek, "Bu sporu 4 yaşımdan beri görüyorum, 7 yaşımdan beri de yapıyorum. Yedi yaşımda babamın aldığı küçük paraşütle uçuyordum, 12 yaşımda aktif uçmaya başladım. Bine yakın uçuşum var, daha kaza yapmadım Allah'a şükür. Hep doğru ilerledim ve başarıya ulaştım" diye konuştu. Arnavutluk'ta 5-15 Mayıs'ta yapılacak Hedef Dünya Şampiyonası'na Türkiye; Adil Gür, Kerem Dinçer, Mustafa Uri, İbrahim Dinçer, Özlem Bağ ve Bekir Atlıhan'dan oluşan milli takımla katılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baba-oğul Türkiye için uçacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN