Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehidin ismi okuluna verildi

FETÖ’nün 15 Temmuz alçak darbe girişimi sırasında Emniyet önünde şehit düşen Volkan Canöz’ün ismi okuduğu Şentepe Lisesi’ne verildi

Giriş Tarihi: 6.5.2017
Şehidin ismi okuluna verildi
FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişiminde Ankara Emniyet Müdürlüğü önündeki tankların üzerine çıkan ve darbecilerin açtığı ateş sonucu şehit olan Volkan Canöz'ün adı, okuduğu Şentepe Anadolu Lisesi'nde yaşatılacak. Şentepe Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi'ne 15 Temmuz şehidinin adının verilmesi dolayısıyla düzenlenen programa şehidin ailesinin yanı sıra, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Gül katıldı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, 15 Temmuz gecesini ve Şehit Volkan Canöz'ün hayatını anlatan bir sinevizyon gösterisi de yapıldı.

YANLARINA GİTMEYE HAZIRIZ
Ağabeyinin vatanını, bayrağını ve milletini çok seven iyi bir insan olduğunu belirten Bilal Canöz, "Adını verdiği bu okuldan da onun gibi iyi gençler çıkacaktır. O geceyi çok ağır yaşadık. Hainler canımızdan can aldılar, ama bizi vatansız bırakamadılar. Çanakkale'de şehitlerimizi, 15 Temmuz'da ağabeylerimizi kaybettik. Allah tüm şehitlerimizden razı olsun. Eğer aynı şey yine olursa, bizler de şerefli bir şekilde şehitlerimizin yanına gitmeye hazırız" mesajını verdi. Milletvekili Selçuk Özdağ ise, Türk milletinin Alparslan öncülüğünde 1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu'yu vatan edindiği tarihten beri Batı dünyasının düşmanlığının bitmediğini söyleyerek, "Dünyada ebedi devlet yoktur, ama ebedi devlet kuracak kapasitede Türk milleti vardır. Tarihimiz buna örnektir" dedi.

15 TEMMUZ'U UNUTTURMAYACAĞIZ
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da, "Şehitlerimize gazilerimize minnettarlığımızı göstermek adına o günü hiç unutturmayacağız" dedi. Ak şöyle konuştu: "Nasibi olanlar şehit oldular, gazi oldular. Volkan kardeşimin isminin verildiği bu okulda okuyanlar, bu şuur ile mezun olacaklar. Değerli annem, çok üzgünsünüz biliyorum ama bu okulda okuyan herkes sizin evladınızdır. Volkan gibi çocuklarımız olduğu müddetçe ülkemiz güçlenmeye devam edecektir. Cenab-ı Allah bir daha öyle bir gün yaşatmasın. Ama olursa Volkan gibi iman gücümüzle karşı duracağımızı herkes bilmelidir" diye konuştu. Kaymakam Selda Dural ise, aziz milletin tarih boyunca birçok ihanetle karşılaştığını, ama bütün bu saldırıları tek vücut olarak bertaraf etmeyi bildiğini vurguladı. Konuşmaların ardından protokol heyeti, şehidin ailesine Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti. Öğrencilerin 15 Temmuz konulu şiirler okudukları programda, sanatçı Mustafa Şenöz söz ve bestesi kendisine ait 'Şehadet Şerbeti' adlı eserini seslendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehidin ismi okuluna verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN