Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Teknolojiyi kısıp sevginizi artırın’

Giriş Tarihi: 12.5.2017
‘Teknolojiyi kısıp sevginizi artırın’

Artık suskun ve telefonuna gömülmüş ailelerin söz konusu olduğunu söyleyen Prof. Dr. Tarhan, “Mutlu aile için sevgiyi artırıp teknolojiyi kısmak gerek” dedi

Başkentli babalar, "Sevgi dolu ideal baba nasıl olunur"u konuşmak için Tevfik İleri Anadolu İ.H.L konferans Salonu'nda bir araya geldi. Ailem Vakfı tarafından düzenlenen ve Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe babalar eş ve çocukları ile birlikte geldi.

Sevgi, saygı, empati...
Aile kurumunda anne ve baba modellerini detaylı bir şekilde ele alan Tarhan, "Babalık modeli sevgi, saygı ve empatiyi bir arada taşımalı. Artık kalabalık ancak suskun, telefonuna gömülmüş aileler var. Mutlu aileler için sevgiyi artırıp teknolojiyi kısmak gerek. Öte yandan babalık modeli çok önemli. Ailenin direği olan baba, çocuğuyla iyi ve etkili bir diyalog geliştirmeli" dedi.

'Esnek olun etkin dinleyin'
Konferansın sonunda babalara altın öneriler de veren Tarhan, "Önce çocuğunuzu tanıyın ve ona fırsat verin" dedi. Tarhan, "Esnek olun, etkin dinlemenin önemini unutmayın, aile için oturumlar yapın. Ödüller ve cezalarınız olsun ama dozunu kaçırmayın. Olaylar üzerine konuşun, çözüme odaklanın ve ona sorumluluk verin. Mutlaka arkadaşlarını tanıyın" önerilerinde bulundu. Vakıf Başkanı İbrahim Ünal da, "Geçen yıl annelik modeli konferansımız çok ilgi gördü bunun üzerine bu yıl da babalık konferansını yaptık. En büyük dert aile problemidir. 70 bin veli ile yapılan çalışmada; babaların yüzde 30'u çocuğunun hangi sınıfta olduğunu bilmezken, yüzde 40'ı da öğretmenini tanımıyor. Bunlar önemle üzerine düşünülmesi gereken sonuçlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Teknolojiyi kısıp sevginizi artırın’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN