Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKM’de 4 gün boyunca iki farklı görsel şölen

Atatürk Kültür Merkezi, Şanlıurfa Günleri ile Çoban Fuarı’na ev sahipliği yapıyor. Dört gün boyunca devam edecek etkinliklerde renkli tanıtım ve gösteriler olacak

Giriş Tarihi: 19.5.2017
AKM’de 4 gün boyunca iki farklı görsel şölen
Şanlıurfa Valiliği himayesinde, "Peygamberler şehri başkentte" sloganıyla düzenlenen Şanlıurfa Tanıtım Günleri, Ankara Atatürk Kültür Merkezinde başladı. Açılışı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan etkinliğe Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar da katıldı. 21 Mayıs Pazar akşamına kadar devam edecek Şanlıurfa Tanıtım Günlerinde kentin sanayi, tarım ve turizm alt yapısı ile mutfak kültürü ile ilgili sunumlar yapılacak; sergiler, uygulamalı el sanatları gösterileri, tiyatro oyunları ve konserler düzenlenecek. Etkinlik kapsamında cumartesi günü, Şanlıurfalı sanatçı Ferhat Göçer bir konser verecek.

"URFA'YA GİTTİN Mİ?"
Etkinliğin açılışında konuşan Bakan Çelik, Şanlıurfa'nın yüzlerce tarih kokan eserle iç içe açıkhava müzesi bir şehir olduğunu belirterek, "Bu şehri bir daha tanımayacağız, gezmeyeceğiz, tavsiye etmeyeceğiz de hangi şehri tavsiye edeceğiz Allah aşkına. Biz gerçekten tarihe şan vermiş bir milletiz. Bu topraklar medeniyete beşiklik yapmış topraklar. Şimdi gençliğimiz Paris'i gezdin mi, Amsterdam'ı gezdin mi diye yönlendirmeyle karşı karşıya. Kardeşim geç geç, Şanlıurfa'ya gittin mi gitmedin mi bunu söyle. Şanlıurfa peygamberler şehridir. Şanlıurfa'yı görmeden, bu coğrafyayı gezmeden, dünyanın neresine gitsen ne ifade eder" dedi. Başkan Gökçek ise Şanlıurfa'nın kendisinin ata memleketi olduğunu ifade ederek, "Bizim Urfa'ya karşı muhabbetimiz sevgimiz başka. Urfa'nın bakanı samimi arkadaşım. Onun isteklerini kırmak olmaz, hemşerilerimize de hizmet etmek bize gurur verir. Urfa'ya karşı olan hizmetlerimize devam edeceğiz" şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediyesi'nin ana sponsorluğunda düzenlenen "Anadolu Yetiştiriciler Canlı Hayvan ve Çobanlar Fuarı" da AKM alanında açıldı. Başkentlilerin köy özlemini giderecek 4 günlük fuarda "hızlı kırkım gösterisi" ile "futbol oynayan teke" gösterisi de ziyaretçiler için sergilenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKM’de 4 gün boyunca iki farklı görsel şölen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN