Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hazal ATEŞ: Sabah 06.00 Ankara!

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Başkent, 15 Temmuz gecesi tarihindeki en büyük terör saldırısına maruz kaldı. Kurşun sesleri, bombalar, sirenler yer gök inledi… FETÖ'nün eli kanlı uşakları Ankara'yı cehenneme çevirdi. Kaleme alırken bile kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor.
Saati tam hatırlamıyorum… Dışarıdan kurşun sesleri geliyor. Tam MİT'in üzerinde bir helikopter alçalıyor.
Aynı anda gökyüzünde uçaklar tur atıyor.
Kızımla yeğenimi anneme bıraktığım gibi ilk taksiyle bürodayım.
Arkadaşlar bir bir geliyor. Sabah Ankara Yayın Yönetmenimiz Osman Altınışık da bizimle.
Gazetemizin binası Ankara'nın göbeğinde… Meclis, Genelkurmay, Köşk, Külliye, Gölbaşı Özel Harekât onar dakikalık mesafede. Ne olmaya çalışıyoruz. Arkadaşlar kilit noktalar görev başında. Teröristler milli iradeyi hedef alıp Meclis'e bomba yağdırırken, MİT ve Genelkurmay'dan silah sesleri yükselmeye devam ediyor.
Atılan bombaların sesleri hala kulaklarımızda… Başkent sokakları savaş alanı… O gecenin şiddeti, izleri gün ağardığında ortaya çıktı. Sabah 06.00'da "MİT, Külliye, Genelkurmay, TBMM hattında" bir tur atıyoruz. MİT başta olmak üzere birçok yere vatandaşın barikat için bıraktıkları araçlar dikkat çekiyor.
***
Sokak ve caddeler tankların ezdiği araçlar nedeniyle demir yığınına dönmüş.
Tankların ezdiği otomobiller, paleti parçalanan zırhlı araçlar dikkat çekiyor. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'nün duvarları birçok yerinden hasar aldı. Müdürlüğe bağlı binaların tüm camları kırıldı, binanın hemen yanındaki çok sayıda araç da kullanılamaz hale geldi.
Emniyet'in bulunduğu Konya Yolu uzunca süre araç geçişine kapatıldı. Darbe girişiminin yaralarını sarmak için belediye ekiplerince çalışma başlatıldı.
***
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tankların girişini engellemek için otobüs, kamyon, iş makineleriyle barikatlar kurulduğu görüldü. Külliye'ye saldırının ardından uzun süre dumandan göz gözü görmedi.
AK Parti Genel Başkanlığı ve Külliye'nin bulunduğu bölgede girişler kapatıldı, AK Parti'nin etrafı da araçlarla kuşatıldı. Gece boyu süren saldırılara karşın vatandaş Külliye'nin önünden ayrılmadı.
***
Tankların önüne yatıp canını ortaya koyan vatandaşlar sabah erken saatlerde hem TBMM hem de Genelkurmay'ın önünde toplanmaya başladı.
Tarihinde ilk kez böyle bir saldırıya maruz kalan Meclis'in önünde darbe girişimine karşı sloganlar yükseldi. Tüm Türkiye kenetlendi. Darbeyi lanetleyerek meydanlarda Türk bayraklarıyla demokrasi dersi verdi. Yüzlerce kahramanın şehit olduğu, milli iradeye yönelik bu darbeyi asla unutmayacağız. Çocuklarımıza, gençlerimize bu korkuyu yaşatan hainler mutlaka hesabını verecek.
O gün olduğu gibi bugün de gün birlik ve beraberlik günü…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hazal ATEŞ: Sabah 06.00 Ankara!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN