Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanattan spora yaz keyfi Mamak’ta

Mamak’ta yaz kursları çocukların hayatını renklendiriyor. Kurslarda çocuklara tiyatrodan müziğe, yüzmeden basketbola kadar birçok seçenek sunuluyor

Giriş Tarihi: 2.8.2017
Sanattan spora yaz keyfi Mamak’ta
Mamak Belediyesi'nin, öğrencilerin yaz tatilini verimli geçirmeleri için verdiği ücretsiz kurslar büyük ilgi görüyor. Profesyonel hocalar eşliğinde verilen eğitimlerin çeşitliliğine dikkat çeken Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Yaz kurslarımızda çocuklarımız becerilerini ve bireysel yeteneklerini geliştirirken, sosyal ilişkilerini de güçlendiriyorlar" dedi Her yıl yüzlerce öğrencinin faydalandığı Mamak Kültür Merkezi (MKM) yaz kurslarına okulların tatile girmesiyle bugüne kadar 815 öğrenci kayıt yaptırdı. Yaz kurslarında en fazla talebi 226 öğrenci ile gitar kursu alırken, 206 öğrenciyle de tiyatro kursu aldı.

TÜRK SANAT MÜZİĞİ
Kayıtları devam eden ve tamamen ücretsiz olan MKM yaz kurslarında, keman, ney gitar, saz, semazen, tiyatro, halk oyunları, ud, Korosu, Bayanlar Tasavvuf Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Korosu, hat sanatı branşlarında eğitim veriliyor.

SOYAKAN EĞİTİMİ
Sportif alanda ise kültürümüzün temel dinamikleriyle harmanlanan soyakan savunma sanatına, haziran ayından bugüne kadar 160 kişi kayıt yaptırdı. Toplamda 470 aktif sporcusu bulunan Mamak Belediyesi Sayokan Topluluğu'nda dersler pazartesi günleri hariç hafta içi 19:00-21:00, hafta sonu ise 14:00-16:00 saatleri arasında olmak üzere haftada altı gün işleniyor. Mamak Belediyesi Başak Gençlik ve Spor Merkezi'nde eğitimler tamamen ücretsiz olarak veriliyor.

ÇOCUKLAR IN GÖZDESİ
Kavurucu yaz sıcaklarında Mamaklıların gözdesi haline gelen da aynı zamanda bir spor okulu olarak hizmet veriyor. Temmuz ayının başından itibaren Mamak Yüzme Havuzu'na kayıt yaptıran bin 800 Mamaklı çocuk, profesyonel hocalar eşliğinde yüzmeyi öğrendi. Kompleks; fitness salonu, basketbol, voleybol ve futbol sahalarıyla sporun birçok branşını aynı çatı altında buluşturuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanattan spora yaz keyfi Mamak’ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN