Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘2017’ çocuk sünnet oldu

tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali’nde, 2 bin 17 çocuğun toplu sünnet şöleni gerçekleştirildi. Alanı dolduran on binler ünlü sanatçılar ile Gülşen’in şarkılarıyla coştu.

Giriş Tarihi: 7.8.2017
‘2017’ çocuk sünnet oldu
Atatürk Kültür Merkezi (AKM) alanında düzenlenen festivalin 8'nci gününde dev bir sünnet şöleni gerçekleştirildi. Şölene Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve her yıl o yılın sayısı kadar çocuğun toplu olarak sünnet ettirildiği etkinlik kapsamında sünnetleri yaptırılan 2 bin 17 çocuk ve aileleri katıldı. Festival alanını dolduran çocuklar ve aileleri unutamayacakları bir gece yaşadı. Şölende ilk olarak Dj Burak Bilgin sahne aldı. Çaldığı parçalarla şölene katılanları coşturdu. Beyaz pelerinli, asalı kıyafetler giyen çocuklar, konser alanında kendileri için ayrılan bölümde dans ederek gönüllerince eğlendi.

EN BÜYÜK FESTİVAL
DJ Bilgin'in performansının ardından sahneye çıktı. "Gel Ha Böyle Bu Yana" isimli parçasıyla vatandaşları coşturan Türüt, Ankaralıların huzurunda olmaktan gurur duyduğunu belirtti. Türküleriyle seyircilere duygusal anlar da yaşatan Türüt, "Terör" türküsünü söyledi. Konser alanını dolduran vatandaşlardan büyük alkış alan Türüt, ardından 15 Temmuz darbe girişimini konu alan "Asın Şu Köpekleri" türküsünü okudu.

GÖKÇEK'TEN HORON ŞOV
Konser devam ederken Başkan Melih Gökçek de sahneye çıktı. Gökçek, "Ankara bugün çok gururlu. Çünkü 2017 delikanlı, erkekliğe adım atıyor. Rabbim inşallah ailelerine mürüvvetlerini gösterir. 15 Temmuz'da Türkiye büyük sıkıntılardan geçti. Rabbimize hamdolsun ki onları atlattık. İstikbalimiz bu çocuklar, 15 Temmuz'u unutmayacak. Bizler unutmayacağız, çocuklarımıza da unutturmayacağız" dedi. Sünnet şölenine katılan çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Daha sonra Başkan Gökçek ile Türüt birlikte horon oynarken, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Asım Balcı da onlara eşlik etti. Gecenin sonunda sahne alan ünlü sanatçı Gülşen, "Bangır bangır" şarkısıyla etkileyici bir giriş yaparken, kendisine dans ekibi de eşlik etti. Ardından "Yatcaz kalkcaz Ordayım", şarkısıyla coşan vatandaşlara seslenen Gülşen, "Büyük Ankara Festivali gerçekten büyükmüş. Melih Gökçek'e ve herkese teşekkür ediyorum" dedi.

8 GÜNDE 500 BİN ZİYARETÇİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Atatürk Kültür Merkezi'nde 29 Temmuz'da başlayıp dün sona eren 7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali'ne 8 günde 500 bin ziyaretçi katıldığını açıkladı. Başkentlilerin büyük ilgi gösterdiği Uluslararası Büyük Ankara Festivali'ne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Gökçek, "Festivale 8 günde 500 bin ziyaretçi katıldı. İlginin mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Rekorumuz bu sene bir günde 93 bin kişi oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘2017’ çocuk sünnet oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN