Türkiye'nin en iyi haber sitesi

polisi, broşürle trafikte saygıya davet etti

“Trafikte Saygı, Hayata Saygı” sloganıyla bastırılan el broşürlerini dağıtan trafik polisleri, 16 Kasım’daki sempozyuma davet etti

Giriş Tarihi: 13.11.2017
Ankara polisi, broşürle trafikte saygıya davet etti
BAŞKENTTE, "Trafikte Saygı, Hayata Saygı" sloganıyla bastırılan el broşürleri dağıtan trafik polisleri, vatandaşları, 16-19 Kasım'da düzenlenecek "8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi"ne davet etti. 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, emniyet kemeri simülasyon aracıyla vatandaşlara emniyet kemerinin önemi de anlatıldı. Başkentliler, emniyet kemeri takmadıklarında karşılaşabilecekleri tehlikeleri uygulamalı olarak tecrübe etme imkanı buldu.

SİMÜLASYONA YOĞUN İLGİ
İçişleri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme ile Milli Eğitim bakanlıkları, Türkiye Belediyeler Birliği ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu iş birliğinde ATO Kongre Merkezi'nde düzenlenecek sempozyum ve sergi, 16 Kasım'da başlayacak. Sempozyumun açılışına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın da katılması bekleniyor. Emniyet kemeri simülasyon aracı dün de Kızılay'da vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Simülasyon aracına binen vatandaşlar, ilginç bir deneyim yaşadıklarını ve emniyet kemerinin önemini daha iyi kavradıklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara polisi, broşürle trafikte saygıya davet etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN