Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sevgiliye özlem

Dün ‘’ydü... Ellerinde çiçeklerle şehitliklere koşan anneler, babalar, eşler ve çocuklar vatan için canını feda eden kahramanlara dua etti

Sevgiliye özlem

14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle sevdiklerini teröre kurban veren anne, baba, eş ve çocuklar şehitliklere akın etti. Gözyaşlarının sel olduğu ziyaretlerde dualar edildi, şehitlerin mezarları karanfillerle bezendi. PKK terör örgütünün ve 15 Temmuz'daki FETÖ'cü hainlerin darbe girişimindeki saldırılarda hayatlarını kaybeden şehitlerin yakınları, 14 Şubat Sevgililer Günü'nü başkent Ankara'daki mezarlıklarda kutladı. Bu özel günde sabahın ilk ışıkları ile şehitliklerin yolunu tutan vatandaşlar, en sevdiklerinin mezar taşlarına sarıldı, özlemlerini iletti ve gözyaşlarına boğuldu.

EN ACI 14 ŞUBAT
SABAH Ankara, başkentte bulunan şehitliklerde, yakınlarının acılarını paylaştı, Sevgililer Günü'nü kutladı. Bayramlar, doğum günleri, babalar günü ve daha nice özel günlerde ziyaretçi akınına uğrayan şehitliklerin bu seferki misafirliri, 'Sevgililer' oldu. Evladını, eşini, hayattaki tek yakınını ve hiç görmediği babasını görmek, ona; 'Sen benim sevgilimsin' demek için gelenlerin ziyaretleri ile acılara sahne oldu mezarlıklar... Babasına resim yapanlar, en sevdiği çiçekleri getirenler, sevdiği şiiri yazanlar, tuttuğu takımın formasını mezarına örtenler ve daha niceleri ile Ankara'da en acı '14 Şubatlar'dan biri yaşandı. Eşlerin ve çocukların mezar başlarında şehitleri ile yaptıkları konuşmalar ise yürekleri dağladı. Şehitlikler ziyaretçi akınına uğrarken, şehit mezarları da gül bahçesine dönüştü.

'BABACIĞIM BEN GELDİM'
O ziyaretlerden en acısı ise şüphesiz 2,5 yaşındaki Yusuf 'un ki oldu. Sabahın erken saatlerinde annesi ve babaannesiyle birlikte, 2016'da Şırnak Silopi'deki hendek operasyonları sırasında PKK tarafından şehit edilen babası Yaşar Yavaş'ın (43), kabrini ziyarete gelen Yusuf, kimseye vermeyip dakikalarca elinde tuttuğu menekşeyi babasının mezarına bıraktı. Henüz çok küçük olan minik Yusuf, sonrasında ağlayan annesinin yüzünü sildi, mezarlıkta oyun oynadı. Tek oğlunu teröristlerin hain saldırısında kaybeden Aynur Ertan ise gözyaşlarını tutamadı. "Ah benim can parçam, annen geldi, özlem, acı ve dualarımla geldim. Herkesin sevdiği yanında sen toprakta..." dedi.

TÜGŞAV'DAN ANLAMLI ZİYARET
Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı (TÜGŞAV), 14 Şubat Sevgililer Günü için anlamlı bir etkinliğe imza attı. Vakıf, Ankara'da oturan terör ve 15 Temmuz gazileri ile toplanarak şehit ailelerini şehitliklere getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevgiliye özlem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN