Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıkçılar komşuda hünerlerini sergiledi

Sema hemşirenin ders verdiği Ankara Numune Hastanesi’nin çalışanları komşu ülke Bulgaristan’da, “Sağlıkçıların Fırçalarından Türkiye’nin Renkleri” isimli bir sergi açtı

Giriş Tarihi: 18.5.2018
Sağlıkçılar komşuda hünerlerini sergiledi
Numune Hastanesi çalışanları Türk kültürünü tanıtmak için her bölgeden tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri resmediyor ve iş stre- sini atıyor. Amatör olarak kanseri yenmek için eline fırça alıp resim yapmaya başlayan Sema hemşire, mesai arkadaşlarına da resim yapmayı sevdirdi ve el birliğiyle çeşitli resimler yapan sağlık çalışanları yaptıkları tabloları uluslararası alanda görücüye çıkardı.

ULUSLARARASI SERGİ
'Sağlıkçıların Fırçalarından Türkiye'nin Renkleri' resim sergisi Bulgaristan'da açıldı, sergi büyük ilgi gördü. Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosluğu'nun himayesinde 8-12 Mayıs'ta Filibe Boris Hristov Kültür Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sunulan sergide Türk kültürü teması işlendi. Hemşire Sema Efe her yıl yurt içinde ve yurt dışında çeşitli sergiler açtı. Bu yıl yedincisi düzenlenen yurt dışı sergisini komşu ülke Bulgaristan'da açan azimli hemşire, kanser hastalarına umut ülkemize de gurur kaynağı oldu.

HASRET GIDERDILER
Numune Hastanesi Halkla İlişkiler, Basın ve İletişim Sorumlusu Rabia Onur Cansız, hastanede sağlık hizmeti sunmanın yanı sıra birçok sosyal ve sanatsal faaliyet yürütüldüğünü anlattı. Cansız, hastane çalışanlarının mesai saatleri sonrasında Ressam Hemşire Sema Efe'nin eğitmenliğinde Türkiye'nin doğal ve kültürel güzelliklerini resmettikleri yağlı boya tablolar yaptıklarını ve her yıl yurt içinde ve yurt dışında sergiler açtıklarını ifade etti. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ercan Yeni'nin hastanede gerçekleştirilen sanatsal ve sosyal faaliyetleri desteklediğini ve hastane çalışanlarının da daha motive olarak görev yaptıkları öğrenildi. Sergide Ankara Numune Hastanesi çalışanlarının 40 tablosu sergilendi. Ankara Numune Hastanesi Türk Sanat Müziği Topluluğu da sergiye gelenlere mini konser verdi. Sağlık çalışanları Bulgaristan'daki soydaşlarla da bir araya gelerek hasret giderdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıkçılar komşuda hünerlerini sergiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN